Ei vaalilupausten pitämistä - Ei vaaliääniä korruptiovaaleissa

Anonyymi

Jokainen hallituspuolue, lupasivat vähintään 1 250€/kk MINIMIELÄKKEET mm. näillä sanoilla, aloitetaan ÄärioikeistoKepuista:

"Useita satoja euroja ja siitä eteen päin lisää, koko ajan korottaen".

"Sairaus-kansaneläkeläisten köyhyys, tullaan siirtämään historiaan".

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17073809/eduskuntavaali-aanestamisesta-kieltaytymispaatos-voimistuu-paiva-paivalta

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16820192/sadistiset-ek-mediat-vaikenevat-modernista-humanitaarisesta-kriisista-suomessa

Siskojenhakkaajia mielistelevän Saarikon, kuuluu erityisesti pudota äärioikeistopuolueineen, jonka ytimessä NAISVIHA, juurikin yksinasuviin eläkeläisköyhiin kohdistettuna, kytee ja kytee.

26

1062

    Vastaukset 26

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja kun ei ole sellaista oppositiota, joka vielä vähemmän harjoittaisi NAISVIHAA, ovat puoli miljoonaa, äärimmäiseen köyhyyteen, energia- ym elinkustannusten nousujen ja koronapandemian keskelle jätetyt, 800€/kk orjuuttamis-ihmiskauppaeläkeläiset, valmiita luopumaan "kansalaisvelvollisuudesta", eli korruptiovaaleissa äänestämisestä, joka on YKSIPUOLISTA, eli koskee vain meitä köyhyyteen pahoinpideltyjä, ei korruptiopoliitikkoja laisinkaan.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17197793/koyhyystutkijat-viekaa-elakelais-oikeusturvattomuus-kansainvaliseen-oikeuteen

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17228081/aanestyspakko-tuli-suomeen-taka-oven-kautta-mm--potilasjarjestojen

      Korruptiopoliittisen mainonnan, piti tulla läpinäkyvämmäksi, Suomen ek-medioissa, se näyttää tarkoittavan, läpinäkyvää suoramainontaa korruptiopuolueille- ja poliitikoille.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17187966/alkaa-enaa-antako-painostaa-itseanne-aanestamaan-korruptiovaaleissa

    • Anonyymi

      Toivomme vahvempien järjestävän, kirjeinä pyytämättä lähetettävien, virallisten äänestyslipukkeiden, julista polttamistilaisuuksia, kaupunkien toreille ym julkisille paikoille. Rauhanomaisia tilaisuuksia, joissa luovumme yhdessä, itsetuhoiseksi ja hengenvaaralliseksi käyneestä äänestämispakosta.

    • Anonyymi

      Korjaus. julkisia vaalilipukkeiden polttamistilaisuuksia toivotaan.

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17236851/oletteko-nahneet-korruptiopoliitikkojen-ottavan-koronarokotteita-tai-pentujensa-

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17236787/1950-luvun-tartuntatautilaki-on-ydinase-aarioikeistolaistuneiden-poliitikkojen-kasissa

      Vaativat kansalaisilta, varsinkin köyhyyteen pahoinpitelemiltään, laittomuuksia ja kohtuuttomuuksia, koronapakkoineen, mutta itse eivät pidä niistä yhtäkään. Kansalta varastetulla rahalla, selviävät veroparatiisirikkaat koronasta, tavallisille ihmisille, ovat toiset lait.

    • Anonyymi

      Hyväuskoisia hölmöjä kusetetaan aina?🤔🤨🙄

    • Anonyymi

      En tule äänestämään näissä "soten" siunausvaaleissa.
      Lähelle jää lääkekaappi, loput palvelut 3-5v kuluttua n. 200km päässä.
      Veroja niin paljon, ettei kaikkia pysty maksamaan.

    • Anonyymi

      Eläkettä 1250 euroa??
      Miksi helvatassa sinulle pitäisi maksaa nykyistä enemmän paskantamisesta. Kerro?

    • Anonyymi

      Meillä tavallisilla ihmisillä, Suomen kansalaisilla, on täydet valtuudet, pudottaa väärin perustein, valehtelemalla valtaan päässeet, rahan ja vallan ahneet korruptiopoliitikot, jotka pahoinpitelevät puolustuskyvyttömiä vanhuksia, vammaisia ja pitkäaikaissairaita, ERIARVOISTAVAT Suomen kansaa, ennennäkemättömällä tavalla ja painostavat, uhkailevat, kiristävät ihmisiä, äänestämään korruptiovaaleissa.

      https://www.dw.com/en/german-election-poor-people-dont-vote/a-58967380

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17038549/korruptiohallitukseneduskunnan-nais-trumpit-jakavat-miljardeja-veroparatiisirikkaille#comment-109042486

      Eikä ole mitään eroa, eduskunnan yksipuoluejärjestelmässä, vallassa olevien poliittisten puolueiden ja poliitikoiden välillä, vaikka niiden maksetut Veroparatiisitrollit, täällä yrittävät draamoinaan esittää. Tälle palstalle kustannetaan yritystukia, korruptiopoliitikkojen mainostamisesta.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17187966/alkaa-enaa-antako-painostaa-itseanne-aanestamaan-korruptiovaaleissa

      Mitä vähemmän ihmiset / kansalaiset äänestävät, sitä vähemmän korruptiopoliitikot pystyvät meitä kurjistamaan ja kun äänestysprosentti, laskee riittävän alhaalle, eivät korruptiopoliitikkojen päätökset, ole enää kansainvälistenkään lakien mukaisia, eli siten valta otetaan pois korruptiopoliitikoilta, lopettamalla äänestäminen, kaikissa korruptiovaaleissa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kysykää kansalaiset, miksi Suomi on EU:n kovimmin koronapakkoihin turvautuva valtio, miksi vakavista terveyssyistä, eli hengenvaaran takia, koronarokotteista kieltäytyviin, kohdistetaan jatkuvaa vihaväkivaltaa, ministeritasolta ek-medioihin.

      https://www.aljazeera.com/opinions/2021/12/13/mandatory-vaccines-are-not-the-solution

      EU:n tyrkyttämiä "perinteisinä" mainostettavia, koronarokotteita, kaupataan jo niin törkeillä valheilla, kun mitään pidemmän ajan tutkimustietoa, ei koronarokotteista voi olla olemassakaan, että ei ihme, että ihmiset alkavat suhtautumaan, kuten muissa EU-valtioissa, erittäin kyseenalaistavasti, korruptiopoliitikkojen kauppaamiin koronarokotteisiin. Riskiryhmien oikeusturvattomiksi köyhyyteen jättäminen, lisää myös epäluuloa, syystäkin.

    • Anonyymi

      Tutkijatkin sen jo myöntävät, koronarokotteilla ei voida torjua,eikä poistaa Covid-19-pandemiaa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17248972/endeeminen-covid-19-hoidetaan-eriarvoistamisen-korjaamisella

      Vain köyhyysongelman korjaaminen, eli Pohjoismainen, aito 1 500€/kk MINIMIELÄKE, oikeusturvan korjaaminen, on tehokas ja toimiva muoto, mahdollistaa vakavista terveyssyistä, koronarokotteista hengenvaaran takia kieltäyville, itsehoidon eli koronavirusten torjunnan ja sairastumisen ennaltaehkäisyn, mikä oikeusvaltioissa, tulee ennen mitään Veroparatiisi-soteja.

    • Anonyymi

      Jokainen nykyisen hallituksen, poliittinen puolue lupasi eduskuntavaaleissa:

      "sairaus-kansaneläkeläisten köyhyys, tullaan siirtämään historiaan".

      Edes laittoman ex-äärioikeistohallituksen, kipeitä leikkauksia, jo entuudestaan puuttuneesta oikeusturvasta, eivät ole kompensoineet, saati vastanneet jyrkästi nousseisiin energia-ym elinkustannuksiin, jatkuvasti lisääntyviin pakko- ja eriarvoistamismaksuihin, pääsymaksut välttämättömiin reseptilääkkeisiin piti poistaa, ei ole poistettu.

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000008489738.html

      Kuvaavaa Suomen ikärasistiselle, nais-vammais-kroonikkosairaus-vihaignoroinnille on, etteivät kaikkein oikeusturvattomimmat, 800€/kk ihmiskauppa-orjuuttamiseläkeläiset, edes päädy Taloustutkimuksen köyhyystutkimuksiin. Köyhyysrajan 1 250€/kk alle jätettyjä ei lasketa. Kätevää.

      https://demokraatti.fi/joka-toinen-paiva-yli-65-vuotias-suomalainen-tekee-itsemurhan-onko-vanhuksienkin-suomessa-kohtapuoliin-jo-pakko-siirtya-rikollisuuden-pariin/

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16416544/vale-elakekorotukset-aiheuttaneet-itsemurhien-aallon-suomessa-#comment-102626594

      Äänestämällä eivät köyhyyseläkkeet, ole nousseet, kymmeniä kertoja, turhaan yrittäneinä, tiedämme jo, että masokismillakin on rajansa. Itsetuhoiseksi käynyt äänestäminen, joka on jo hengenvaarallista, pitää älytä lopettaa, vaikka EK-Yle:n porvarimedia, kierosti houkutteleekin "pikkuisen äänestämään", niin köyhyyteen pakotetuilla, ei ole varaa "pikkuisen" mihinkään, varsinkaan korruptiopoliitikkojen korruptiovaaleilla kannattamiseen.

    • Anonyymi

      ennen eläkeyhtiöt oli eläkkeitä varten ,nyt sitten eläkkeet yhtiöitä varten pää oman kasvattamiseen liiketaloudellisen keinoin, joka ei palvele varsinaista kohde ryhmää,

    • Anonyymi

      Eläkeyhtiöiden jättivarallisuuksia, käytetään sotabisneskeinotteluun, mm. jenkkien hyökkäysliiton hävittäjähankkeilla.

      https://yle.fi/uutiset/3-12175567

      PetosKokPersRkpKrdKejne, tekivät Suomesta KEHITYSMAAN, idän valtioiden kaltaisen, kansalaisia oikeusturvattomina, köyhyydessä pitävien "isäntien" äärioikeisto-diktatuurin.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17187966/alkaa-enaa-antako-painostaa-itseanne-aanestamaan-korruptiovaaleissa

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17232819/suomi-on-nyt-pohjolan-filippiinit--niinistoduderte-sotabisnesporssikeinottelijat-moivat-suomen

      Suomi on nykyisin kehitysmaa, verrattuna muihin Pohjoismaihin, joissa ovat jo aidot 1 500€/kk minimieläkkeet, kansalaisten oikeusturvana. Vaikkei se paljon ole, että on köyhyysrajalla, niin on se 700€/kk enemmän, kuin Suomessa, eli ELÄKELÄISKÖYHYYS HÄTÄTILA on vaiettu, kansallinen katastrofi Suomessa.

    • Anonyymi

      Valtiot jotka eivät tunnusta, vakavista sairauksista, eli hengenvaaran takia, koronarokotteista kieltäytyvien oikeuksia, eivät ole demokratioita, eivätkä oikeusvaltioita, vaan idän diktatuurien kaltaisia tyrannioita.

      https://www.mtvuutiset.fi/video/prog1534078#gs.kpg3a7

      YK:n kidutuksen vastainen raportoija, on jo puuttunut Hollannin äärioikeistopoliisin, koviin otteisiin ja kansalaisten pahoinpitelyihin, suurmielenosoituksessa koronapakkoja ja äärioikeistohallitusta vastaan.

    • Anonyymi

      Kaikki hallituksen poliittiset puolueet, lupasivat: "sairaus-kansaneläkeläisten köyhyys, tullaan siirtämään historiaan" , elikkäs vähintään köyhyysrajalle yltäviä
      1 250€/kk MINIMIELÄKKEITÄ, tulikin laittoman ex-äärioikeistohallituksen, kipeiden leikkauksien jatkamista VALE-ELÄKEKOROTUKSILLA, ja järkyttäviä energia-ym elinkustannusten nousuja, joihin 800€/kk orjuuttamis-ihmiskauppaeläkkeillä, ei pysty mitenkään vastaamaan, eli oikeusturva on Suomessa romutettu, korruptiopoliitikot eivät noudata perustuslakia, eivätkä kunnioita kansalaisten ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksia, oikeuksia aitoon oikeusturvaan, nykyisen nälänähädässä ja orjuudessa pitämisen sijasta.

      https://www.svt.se/nyheter/utrikes/macron-vill-verkligen-javlas-med-ovaccinerade

      KorruptioKiuru /hallitus ja eduskunnan yksipuoluejärjestelmä, ovat äärioikealle radikalisoituneita, väkivaltaisine koronapakkoineen, jotka kohdistuvat enimmäkseen, juurikin äärimmäiseen köyhyyteen, ilman aitoa oikeusturvaa pahoinpideltyihin, puolustuskyvyttömiin vanhuksiin, vammaisiin ja kroonikkosairaisiin, joille monille kaikki koronarokotteet, ovat vakavien sairauksien takia hengenvaarallisia.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17238895/valtio-joka-ei-tunnusta-hengenvaaran-takia-koronarokotteista-kieltaytyvien-oikeuksia

      Ihan ihmeelliseltä tuntuu, että jopa Ranskasta löytyy poliitikkoja, jotka uskaltavat nousta Macronin ja Suomen korruptio-eduskunnan kaltaisia, äärioikeistofasistisia väkivallantekijöitä vastaan ja puolustaa oikeusturvattomiksi tehtyjä, köyhyyteen pakotettuja kansalaisia.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Vetoamme eläkeläisköyhyys-tutkijoihin - nostakaa kanteita kansainväliseen oikeuteen, Suomen puolen miljoonan, eläkeläisköyhyyteen pakotetun, käyttämisestä Veroparatiisi-sote-ihmiskaupan, modernin orjuuttamisen välineinä, ilman aitoa oikeusturvaa, ilman aitoja ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksia.

    • Anonyymi

      Ei vaalilupausten, 1 250€/kk minimieläkkeiden toteuttamista - Ei vaaliääniä korruptiovaaleissa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Selät kääntyvät taas heti - kun korruptiovaali-äänet Veroparatiisi-pörssikeinottelijoiden sote- ja sotabisneksiin, on otettu.

      Pysykää lujina, sanokaa EI enää.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN korruptiovaalimainoksiin, pitää lisätä varoitukset, kuten on tupakka-askeissa:

      Korruptiovaaleissa äänestäminen, vahingoittaa vakavasti sinua ja läheisiäsi.

      Emme tarvitse mitään Veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPAA, "palvelujen" nimellä, modernia orjuuttamista, köyhyyteen pakottamalla, vaan aidot Pohjoismaiset
      1 500€/kk MINIMIELÄKKEET, jotka ovat jo kaikissa muissa Pohjoismaisissa, aidoissa demokratioissa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16672356/kaikissa-pohjoismaissa-on-1-250ekk-minimielakkeet-suomessa-800ekk-romanian-ja-venajan-elakkeet#comment-105311234

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 124
      1395
    2. Costa Rica on tympeän makuinen kahvi

      Ostin kahvin hinnan romahduksen kunniaksi Costa Rican "Premium Blendiä". Piti olla sataprosenttista arabialaista. No ain
      Maailman menoa
      93
      1303
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      141
      1269
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      244
      1189
    5. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      57
      1056
    6. 68
      981
    7. Vieläkään ei voi opiskella kursseja korkeakoulussa?

      Vaikka lakiin tehty muutos hän ei saanut opiskella työttömyystuella. https://yle.fi/a/74-20244925
      Työttömyys
      15
      922
    8. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      83
      891
    9. Onkin niin, että olet hulluna minuun

      mutta et uskalla sitä tuoda ilmi. Salaa haaveilet kiihkeästä suhteesta, vaan siihen se jää, ja syyksi esteet ja muut. S
      Ikävä
      42
      720
    10. Mitä on mietteissäsi

      Tänään?
      Ikävä
      66
      704
    11. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      42
      620
    12. Mikä on hulluinta?

      Mitä ikäväsi kohde on tehnyt?
      Ikävä
      37
      608
    13. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      15
      578
    14. Taidan luopua

      Sinusta.
      Ikävä
      34
      565
    15. En olis uskonu

      et kuulut tollaseen porukkaan
      Ikävä
      101
      557
    16. Jälleen näin nainen unta sinusta

      Aika usein tulet uniini, enkä tiedä, mitä se tahtoo minulle sanoa. Tällä kertaa en ollut kotonasi, vaan ulkona jossain t
      Ikävä
      28
      539
    17. Et taida olla ihan varma

      Päätöksestäsi?
      Ikävä
      65
      518
    18. Suolahden ostokeskus

      Kiinteistöyhtiö konkurssissa. Taisi jäädä vastikkeet maksamatta eräällä yrittäjällä.
      Äänekoski
      41
      503
    19. En haluaisi sanoa tätä

      Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari
      Ikävä
      39
      495
    20. Meiltä löytyy kyllä älliä

      Vai mitä oot mieltä...
      Ikävä
      92
      495
    Aihe