niin miten järkkäätte huoneet ja toiminnan muuten? Onko teillä käytössä työlista ja käytös säännöt? Meillä miehen kersat kapinoi sitä vastaan eikä tee mitä sanotaan tai listassa on, vaan olettavat että me maksamme viikkorahaa laiskottelusta.
Mun lapset ovat tosi hienosti suhtautuneet tähän systeemiin, jos on paljon porukkaa niin kaikki tehdään yhdessä.
Meillä on jaettu niin että mun lapset tekee sisällä pieniä askareita ja miehen lapset sitten ulkona ja toimvat jokapaikassa apuna missä tarvii, he kun eivät hallitse kaikkea mitä mun lapset. ja enän voi omia laittaa likaisiin töihin kun on tilapäisiä lapsia talossa.
Samoin on huoneiden kanssa, yläkerta on varattu mun lapsille, ja miehen lapset sitten missä milloinkin. Kun eivät asu ei ole oikeuksia vlittaa oloistaan, heillä on koti jossa voivat sitten räyhää tarpeeksi, ei meillä.
Mies suuttui mutta nyt ymmärtää kun oikein vaatimalla vaadin olemalla samaa mieltä niinkuin käsketään, että vanhemoien on oltava samaa meiltä lasten asiosita. Uutena äitinä haluan hallita tätä kauheeta kaaosta kun osaan sen, mutta ei välltäämättä kaikkihallitse pyörittää suurperhettä. Yritän tasapuolisesti jakaa kaikki kotityöt, saa itse vaan pmottaa ja huilata.
Kun kotiinne saapuu toisen lapsia
Anonyymi
0
74
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.2812946Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka582338Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3482007- 1151747
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois1261709Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2121375- 661327
- 591263
- 681253
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl781203