Jospa aloittaisitte vuoden

olematta kaikille kateellisia, saattaisitte saada itsekin onnea :)
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

ei se täällä palstalla onnistu

Äänestä
  • On muitakin asioita kuin palsta.

    Äänestä

En ole keksinyt vielä mistä olla kateelinen. Joten onnistuu.

Äänestä

Eipä mulla käy kateeksi muitten elämä, jokainen elää tavallaan. Keskityn vaan selviämiseen omasta elämästä, sen tiedän ettei kukaan kadehdi mua tai mun elämää. Yks asia, josta voisin kateellinen olla on se ett jotkut on voineet olla yhdessä ja samassa työpaikassa vuosikausia töissä, itselle ei ole ollut tuollasta tuuria.

Äänestä

En osaa olla mitenkään kateellinen kenellekään. Olen tyytyväinen omaan elämääni, vaikka en aina olekaan saanut kaikkea, mitä olisin halunnut. Suhtaudun asioihin realistisesti sekä elämänmyönteisesti.
Terveisin: Puolireuho

Äänestä

Minä en kadehti kun en tavoittele samoja asioita kuin yleensä. Piut paut annan kulutustavaroille, ravintolaruoille, hienoille autoille, muotihepeneille tai kalliille harrastuksille.
Ja kukaan ei kadehdi minua, lähes kaikki saavat sen minkä minä, terveellisen, tavallisen elämän liikuntoineen ja mukaviin kaikille avoimiin rientoihin osallistumisineen. Siinä sivussa tulevat riittävän antoisat ihmissuhteet, aina on jolle rimpauttaa jos on yksinäinen. Sellaista elämää olen aina tahtonyut ja saan. Tästä ei puutu mitään.

1Äänestä
  • Hyvältä kuulostaa.

    Äänestä

Ei ne osaa

Äänestä

Ei sekään aina pidä paikkaansa.

Yöllä oli vähän tylsää ja yksinäistä, niin menin katsomaan Jessica Edströmin instaa.

Jessica on juuri sen näköinen, että näyttäisi todella hyvältä viimeisimmän ihastukseni vierellä ja elämäntyylikin taitaa mätsätä. Oli todella kiduttavaa katsella hänen kuviaan, hiekkarannoilla ja tuntureilla ympäri maailman, olemattomissa pantteribikineissä alatissit muodikkaasti pullottaen. Jessica vaikuttaa muutenkin kivalta tytöltä. Kuvittelin kuinka järjettömän komea ihastukseni panisi häntä yötä päivää.

Jostain kumman syystä kuitenkin nukuin paremmin kun pitkään aikaan ja aamulla heräsin täysin rentona, levänneenä ja tyytyväisenä. Tätä en kyllä ymmärrä itsekkään.

Kun nyt palstalla on joku julkkisfani, niin kukas muuten tuota Jessicaa tamppaa? Hän näyttää aliravitulta ja kulahtaneelta, varsinkin naamasta. Kyllä nyt naisensa täytyy antaa jotain syödä panojen välissä!

Jessica vanhenee ennen aikojaan tuollaisessa käsittelyssä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

olematta kaikille kateellisia, saattaisitte saada itsekin onnea :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu