"Haetaan remonttireiskaa"

Anonyymi

Kun tinderissä tulee eteen profiili jossa lukee "haetaan remonttireiskaa" niin mitä tulee mieleen?

Puhdasta hyväksikäyttöä vai deittailua? Kandee miettiä hetken.

15

82

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Molemmat hyötyvät. Kun mies remppaa ja ostaa tarvikkeet, niin saa palkinnoksi persettä.

    • Ekana tulee mieleen, että kyseessä on joku 50 sinkku, joka muistaa vanhan Remppa-Reiska ohjelman ja on vieläkin hiton kuumana Piisisen Jorman perään.

      Kaukana kaukana tokalla sijalla käy mielessä, että jollain misulla on tarvetta käsistä kätevälle kaverille, joka vois toteuttaa sen "kevyen pintarempan" kotona.

      Ja viimeisenä, vain 0,001% todennäköisyydellä kyseessä on ihan hyväntahtoinen nainen, joka tykkää jos mies osaa tehdä kodin pikkuhommia.

      • Anonyymi

        Olen niin hirmuisen kiltti ja hyväuskoinen että haluan uskoa tuohon promilleen 😎


      • Anonyymi kirjoitti:

        Olen niin hirmuisen kiltti ja hyväuskoinen että haluan uskoa tuohon promilleen 😎

        Se on hyvä, koska toi mun esitys oli tarkoitettu sarkastiseksi ja siten todellinen järjestys on varmaan käänteinen, aika tarkkaankin 👍😉


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olen niin hirmuisen kiltti ja hyväuskoinen että haluan uskoa tuohon promilleen 😎

        Satuihin saa uskoa jos haluaa mutta sadut on silti vain satuja ei muuta


      • Usko, joka oli uskoton Uskon kanssa, oli uskottava uskottu mies ja toimessaan aivan uskomaton kunnes hurahti uskoon.

        On se monipuolinen kaveri...


    • Hei.

      Ajelen mielelläni 20-vuotta vanhoilla autoilla ja etsin nyt treffikaveria yhteisille autoreissuille.

      Tupakkaa ja alkoa siedän, mutta olethan kuitenkin vähintään autoasentaja.

    • Anonyymi

      Tuntee vetoa käsistään käteviin miehiin. Jokaisellahan voi olla omat mielenkiinnon kohteet. Se sitten on eri asia millä tavoin tutustuminen tapahtuu sopimuksen mukaan, joka ei ymmärtääkseni kuulu kenellekään muulle kuin näille kahdelle. Elämä on valintoja.

    • Anonyymi

      Jopot toimivat näin, eli lyövät kaksi kärpästä yhdellä iskulla. Hyöty ennen huvia?

    • Anonyymi

      En ole koskaan nähnyt ilmoitusta että nainen hakis remonttireiskaa.
      Mutta ehkä miehen pitää olla kätevä käsistään ettei kaikkea remontteja tarvii ostaa jostain yrityksestä. Itse en hakenut remonttireiskaa. Mieheni kyllä osaa remontoida ja rahaa on säästynyt remonteissa kun se maalaa ja tekee itse lattiat. Lattia meni uusiksi meidän asunnosta. Kyllä se neljä tonnia maksaa kun ostaa liikkeestä lattia rempan. Kolme tonnia säästyi kun mies teki ja ostin itse tarvikkeet eli parketin.

    • Anonyymi

      Deittipalveluissa osa väestä on yltiörehellisiä. Osa miehistä kertoo suoraan etsivänsä seksiä ja kuvailee vielä turhankin tarkkaan että millaista s&m-meininkiä olisi vailla. Osa naisista kertoo suoraan etsivänsä sugardaddyä eli elättäjää. Yms.

      Remonttireiskan etsimisestä tulee vähän sama mieleen, että halutaan tehdä vaihtokauppaa palveluksilla. Seksiä remppahommista esim. Eihän se sitten hyväksikäyttöä ole jos kumpikin hyötyy. Harva varmaan lähtee remppahommia ilmaiseksi tekemään, ellei ole varmuutta että etukäteen sovittu maksu(tapa) toteutuu.

    • Anonyymi

      Minusta remonttireiskan etsiminen tarkoittaa lähinnä sitä että on heikkona käsistään käteviin miehiin. Ei sen mitään vaihtokauppaa (seksiä remonttia vastaan) tarvitse olla. Joku on heikkona poliiseihin. joku pitkiin miehiin, joku muusikoihin. Minä olen heikkona miehiin jotka ovat hyviä kokkeja.

      • Anonyymi

        Muutaman kerran on tullut ihan selkeitä "mulla on vanha talo ja se tarvis remonttii ja sinä varmaan naista" ehdotuksia. Kyllä nää hyödyntäjät osaa erottaa joukosta.

        Vai niin, siitä sitten vaan pähkinävaahtoa suupieliin...


    • Anonyymi

      Kyllä tuo on aika huono naiselta; aina pitäs tarkentaa, että sisustuskirvesmiestä ;) sitä, sitä….

    • Anonyymi

      Jos entistä remontti reiskaa jorma piisinen siis haetaan niin lienee piiloviestintää, eli haetaan kovaa panomiestä, piisinen juurikin sellainen,,,,

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      22
      2297
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      87
      1423
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      116
      1218
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      75
      1110
    5. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      18
      899
    6. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      249
      831
    7. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      52
      822
    8. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      202
      799
    9. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      17
      792
    10. Mun tuli yhtäkkiä

      Ikävä sua❤️...
      Ikävä
      34
      765
    Aihe