Eikö paikka vieläkään auki

Anonyymi

Kunnanjohtaja häipyy 1 2 2022 ja paikka ei näy vieläkään olevan auki. Tuli sitten pormestari tai kunnanjohtaja niin paikka pitää olla jo ilmoitti auki. Lehmänkauppoja ei enää kuntalaiset siedä. Että nyt se paikki auki ja heti!

13

836

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mitäpä muuta kuin lehmänkauppoja . Siellä on vain henkilöt vaihtuneet , sama meno jatkuu . Äkkiä se nousi keltainen neste päähän .

    • Anonyymi

      Onkhan tuo vielä irtisanonnu itteään?

    • Anonyymi

      Eiköhä virasta ole sanottava kuukautta ennen. Voihan olla että ottaa virkavapaata vuodeksi jos sattuu lentämään Kittilän pallilta pois ha Eskon yrittää passata siksi aikaa. Nämä sutkit osaa kaikki temput. Saattaa olla että Palojärvi yrittää ns pormestariksi suoraan valtuuston enemmistöllä mutta silloin ei ole kuntalaisten sanaa kuultu, mitä juuri tämä uusipuolue haki viime valtuustovaaleilla. Toivottavasti eivät nyt kuse omaan kenkään.

    • Anonyymi

      Yleensä kunnanjohtaja sanoo itsensä irti heti kun on saanut tiedon uudesta virastaan ja julkisesti tuonut esiin siirtymisestä muualle.
      2 kk on yleensä ollut minimiaika käytännössä kun ovat Suomessa itsensä irtisanoneet ennen muualla aloitettua virkaansa.
      Mutta nykyinen Enontekiön kunnanjohtaja voi piruuttaan laittaa siinäkin asiassa kunnan vaikeuksiin.

    • Anonyymi

      Mitä Enontekiö tekee kunnanjohtajalla. Sama asia Muoniossa jne.... Tuon kokoisen kunnan asiat voi hoitaa vaikka Kittilästä tai Rovaniemeltä. Sinne vaan samaan salkkuun kaikki verotulot ja sitten jaetaan joka alueelle. Säästyy monen kunnan hallintomenot tällä keinolla. Nykyäänhän kakki asioiti hoidetaan netissä. On nettilääkärit, sosiaalitoimistot, Kelat, pankit, verotoimistot jne.....Ruokakin tulee netin kautta ja kaikki tavarat. Kukahan tämänkin nettielämän on ihmisille valinnut?????Siihen ollaan pakottamassa kaikkialla. Onkos tässä enää mitään mitä voi kutsua demokratiaksi.

      • Anonyymi

        Oletko sekaisin.? Jokainen kunta Lapissa tarviitsee iman kunnanjohtajan.


    • Anonyymi

      Kunnanjohtaja lomailee vaan. Ei ehdi irisanomaan itseään.

      • Anonyymi

        Onko kunnan kalustolla liikkeellä ?


    • Anonyymi

      Jos se luulee etyä kerjäthän jäämhän.

      • Anonyymi

        Nostamma palkkaa ja paremmat etuudet , että jäis . Tämä ei ole vitsi .


    • Anonyymi

      Hakevat isotissisintä. Ei ole vielä löytynyt.

      • Anonyymi

        Kuka pölja nyt lähtisi enontekiölle kuntaa johtamaan. Enontekiön palsta kertoo kaiken kehtittyvästä ja hyvin voivien ihmisten kunnasta.


    • Anonyymi

      Sielä palstala käypi vain muutama kuntalainen niin että älä höperä. Sehän on vain politiikka ollut politiikka palsta siitä asti kun Mihku lopetti. Ihan hölynpöly paladtaksi menny.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      162
      1558
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      138
      1218
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      889
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      68
      823
    5. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      63
      727
    6. 53
      712
    7. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      46
      705
    8. 77
      597
    9. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      190
      592
    10. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      582
    Aihe