Kelpuutatte mielummin niitä huonosti käyttäytyviä miehiä ettekä kunnollista kilttiä miestä?
Miksi naiset
20
60
Vastaukset
- Anonyymi
Renttu kelpaa aina naisille koska nainen luulee parantavansa rentun mielenvikaisuuden.
- Anonyymi
Koska vahvasti vaikuttaa siltä, että kunnollisia ja kilttejä miehiä ei ole olemassa, esittävät vain aikansa. Niin miksi ostaa possu säkissä, kun ilman säkkiä ainakin tietää mitä saa?
- Anonyymi
Pitkälti tällä linjalla minäkii
- Anonyymi
Koska ne pussaa 💋
- Anonyymi
Hyvin pussaakin!
En ole nainen mutta vastaan ihan piruuttani. Kiltti mie ei saa aikaan sitä kipinää joka sytyttäisi parisuhteen. Vaikka monet naiset esiintyvät aika hallitsevina persoonina, niin kuitenkin he haluavat mieheltä turvaa, esimerkisksi elämän tärkeisiin päätöksiin. "No mä aattelin, että sinä saat päättää tämän jutun", ei ole mieheltä sellainen kommentti, joka loisi turvallisuudentunnetta naiselle. Poikkeuksia tosin on, mutta sellaiset naiset ovat jo elämää nähneitä ja halunneet ottaa vastuun omasta elämästään.
- Anonyymi
Puhuitkohan itsesi pussiin. Tuskin se huonosti käyttäytyvä paha poika naiselle sitä turvaa tuo.
- Anonyymi
Älä sekoita perässä vedettävää mieslasta kilttiin mieheen.
- Anonyymi
En tiedä, kun en ole ikinä huonosti käyttäytyvää miestä kelpuuttanut. Ihmiset kuitenkin tuppaavat aina sen ensihuuman jälkeen muuttuvan hieman itsekkäämmiksi ja joskus sieltä ilmestyy esiin myös piirteitä, joista ei sitten pidä.
Molemmat exäni ovat kuitenkin edelleen kilttejä ja kunnollisia. Minä vaan en sopinut yhteen kummankaan kanssa. - Anonyymi
Nainen, joka lähtee huonosti käyttäytyvän ja inhottavan miehen mukaan ei itsekään ole kovin stabiili ja hyvässä elämänvaiheessa.
Mutta pelkästään se, että mies itse päättelee olevsnsa kiltti ja kunnollinrn ei määritä mitään. Ja jos määrittääkin, mitä sitten? Ei se pelkästään ole se juttu, miksi nainen jostain miehestä kiinnostuu. Mies joko on seksuaalisesti kiinnostava tai ei. Ja sellaiset, jotka odottaa, että pelkkä kiltteys ja kunnollisuus takaa taivaspaikan, ei varmaan sitten naisia kiinnosta seksuaalisesti, joten miksi sellaisen ottaisi jalkoihin pyörimään ja perästä vedettäväksi miihariksi hiipparoimaan?
Jokaisen on tuotava jotain yhteiseen pöytään, eikä vaan odottaa, että kaikki tapahtuu. Ja sitä iänikuista marmatusta, että pitäis olla hyvännäköinen, rahakas ja mitä lie on turha edes tähän vastata.. niitä nsisen käsipuolessa hymysuin kynkkääviä miehiä löytyy ihan kaikenkarvaisia, mutta niillä miehillä onkin pääkoppa jossain järjestyksessä, toisin kuin tälläisten aloitusten kavereilla. Suosittelen terapiaa. - Anonyymi
Minä naisena en kelpuuta huonosti käyttäytyviä petturi ja väkivaltaisia miehiä. Olen mieluummin yksin. Yksin on rauhallista ja turvallista.
- Anonyymi
Nainen kostuu vain jännämiehelle.
- Anonyymi
Ja sinä siitä ajatuksesta... -tumputitumputi-
- Anonyymi
Te k&k-pojat olette jumalattoman tylsiä.
- Anonyymi
Minulle ainakin kelpaa vain hyväkäytöksinen ja kunnollinen mies.
- Anonyymi
Koska ne paskatkin miehet osaavat esittää olevansa kilttejä.
- Anonyymi
Rattopoika on naisten unelmamies.
- Anonyymi
Jännämies on ihana! ❤️
T. Palstanaiset - Anonyymi
Aika monet ätmit ovat huonosti käyttäytyviä miehiä.
Tungettelu, yksityisasioiden utelu, painostusyritykset, seksuaalinen häirintä, stalkkaaminen... eipä nyt juuri paljon huonompaa käytöstä tule heti mieleen.
Aidosti kunnolliset eivät ole kuvatut edellisessä kappaleessa. - Anonyymi
Koska toimivat järjen sijaan hormoonien vietävinä. Joskus se hormoonikin osuu oikeaan. Joku Chad voi todella turvata akalle hyvän elämän, useimmilta kuitenkin tulee luuvitosta naamaan jossain vaiheessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2774722Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343050Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit452941Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k412911Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?771826Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061694Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281531- 641471
- 971322
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271222