Miksi naiset

Kelpuutatte mielummin niitä huonosti käyttäytyviä miehiä ettekä kunnollista kilttiä miestä?
2081
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Renttu kelpaa aina naisille koska nainen luulee parantavansa rentun mielenvikaisuuden.

Äänestä

Koska vahvasti vaikuttaa siltä, että kunnollisia ja kilttejä miehiä ei ole olemassa, esittävät vain aikansa. Niin miksi ostaa possu säkissä, kun ilman säkkiä ainakin tietää mitä saa?

Äänestä
  • Pitkälti tällä linjalla minäkii

    Äänestä

Koska ne pussaa 💋

Äänestä
  • Hyvin pussaakin!

    Äänestä

En ole nainen mutta vastaan ihan piruuttani. Kiltti mie ei saa aikaan sitä kipinää joka sytyttäisi parisuhteen. Vaikka monet naiset esiintyvät aika hallitsevina persoonina, niin kuitenkin he haluavat mieheltä turvaa, esimerkisksi elämän tärkeisiin päätöksiin. "No mä aattelin, että sinä saat päättää tämän jutun", ei ole mieheltä sellainen kommentti, joka loisi turvallisuudentunnetta naiselle. Poikkeuksia tosin on, mutta sellaiset naiset ovat jo elämää nähneitä ja halunneet ottaa vastuun omasta elämästään.

Äänestä
  • Puhuitkohan itsesi pussiin. Tuskin se huonosti käyttäytyvä paha poika naiselle sitä turvaa tuo.

    Äänestä

  • Älä sekoita perässä vedettävää mieslasta kilttiin mieheen.

    Äänestä

En tiedä, kun en ole ikinä huonosti käyttäytyvää miestä kelpuuttanut. Ihmiset kuitenkin tuppaavat aina sen ensihuuman jälkeen muuttuvan hieman itsekkäämmiksi ja joskus sieltä ilmestyy esiin myös piirteitä, joista ei sitten pidä.

Molemmat exäni ovat kuitenkin edelleen kilttejä ja kunnollisia. Minä vaan en sopinut yhteen kummankaan kanssa.

Äänestä

Nainen, joka lähtee huonosti käyttäytyvän ja inhottavan miehen mukaan ei itsekään ole kovin stabiili ja hyvässä elämänvaiheessa.

Mutta pelkästään se, että mies itse päättelee olevsnsa kiltti ja kunnollinrn ei määritä mitään. Ja jos määrittääkin, mitä sitten? Ei se pelkästään ole se juttu, miksi nainen jostain miehestä kiinnostuu. Mies joko on seksuaalisesti kiinnostava tai ei. Ja sellaiset, jotka odottaa, että pelkkä kiltteys ja kunnollisuus takaa taivaspaikan, ei varmaan sitten naisia kiinnosta seksuaalisesti, joten miksi sellaisen ottaisi jalkoihin pyörimään ja perästä vedettäväksi miihariksi hiipparoimaan?

Jokaisen on tuotava jotain yhteiseen pöytään, eikä vaan odottaa, että kaikki tapahtuu. Ja sitä iänikuista marmatusta, että pitäis olla hyvännäköinen, rahakas ja mitä lie on turha edes tähän vastata.. niitä nsisen käsipuolessa hymysuin kynkkääviä miehiä löytyy ihan kaikenkarvaisia, mutta niillä miehillä onkin pääkoppa jossain järjestyksessä, toisin kuin tälläisten aloitusten kavereilla. Suosittelen terapiaa.

Äänestä

Minä naisena en kelpuuta huonosti käyttäytyviä petturi ja väkivaltaisia miehiä. Olen mieluummin yksin. Yksin on rauhallista ja turvallista.

Äänestä

Nainen kostuu vain jännämiehelle.

Äänestä
  • Ja sinä siitä ajatuksesta... -tumputitumputi-

    Äänestä

Te k&k-pojat olette jumalattoman tylsiä.

Äänestä

Minulle ainakin kelpaa vain hyväkäytöksinen ja kunnollinen mies.

Äänestä

Koska ne paskatkin miehet osaavat esittää olevansa kilttejä.

Äänestä

Rattopoika on naisten unelmamies.

Äänestä

Jännämies on ihana! ❤️

T. Palstanaiset

Äänestä

Aika monet ätmit ovat huonosti käyttäytyviä miehiä.

Tungettelu, yksityisasioiden utelu, painostusyritykset, seksuaalinen häirintä, stalkkaaminen... eipä nyt juuri paljon huonompaa käytöstä tule heti mieleen.

Aidosti kunnolliset eivät ole kuvatut edellisessä kappaleessa.

Äänestä

Koska toimivat järjen sijaan hormoonien vietävinä. Joskus se hormoonikin osuu oikeaan. Joku Chad voi todella turvata akalle hyvän elämän, useimmilta kuitenkin tulee luuvitosta naamaan jossain vaiheessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kelpuutatte mielummin niitä huonosti käyttäytyviä miehiä ettekä kunnollista kilttiä miestä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu