PAPERITYÖLÄISTEN PALKAT ALAS!

Veljeni Leijonamieli

Paperityöläisten palkat on pudotettava sellaiselle tasolle, ettei 450:n thaipoikalapsen raskaaminen tule enää onnistumaan yhdeltäkään paperityöläiseltä.

Korkeat palkat mahdollistivat hiljattain paljastuneen lapsiinsekaantujan toimet.

10

888

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • veljeni leijonamieli

      raiskaaminen

      • Tenu

        EI siinä mitään isoja palkkoja tarvita että ton kuusankoskelaisen pervoilut onnistuu. Lasketaampa Hieman. 455 Poikaa,aika väli 1989-2004,26 thaimaanmatkaa. Siispä 1,625 matkaa per vuosi eli n. 3 matkaa 2 vuodessa. Oletetaan että puolet on 2 viikon matkoja ja toinen puoli 3 viikon matkoja. Joka päivä uusi poika. Kahden viikon matkoilla päiviä tulee 182 ja 3 viikon matkoilla 273 ja nää kun laskee yhteen niin voilaa´ 455. Poikien kulut lehtien mukaan 6 euroo kipale. Siispä 2 viikossa 84 euroo ja 3 viikossa 126 euroo. Että on varaa käydä kauko-idässä n. 3 kertaa kahdessa vuodessa ja laittaa ns. "harrastuksiin" joko 84 tai 126 euroo onnistuu pienemmilläkin palkoilla. Ite kun käy Kreikassa mene kurkusta alas moninkertaiset määrät vaikka tulot on puolet noitten paperiporukan palkoista.


    • Vatikaani

      Missähän tuo paavi mahtaa poikkeilla ?

    • rikkailta

      palkat alas tai rajat kiinni. Jee, vai kiellätkö vain paperityöläisiltä tämän "huvin", ja muut ammattiryhmät saavat jatkaa?

    • Oikeistosirkus

      Kansan syvien rivien loputon tyhmyys ja sammumaton ahneus ne lopulta maailman tuhoavat.

    • paperimies

      no joo raiskaajiahan me kaikki ollaan elekää ny viittikö.
      jos meille ei esitettäs älytöntä vaatimusta sairasajan karenssista niin ei me lakkoiltas sanoppa kerta kun joku muu on lakkoillut ja paperimiehet olis alkaneet haukkua tällä lailla?

      jos oot noin katteellinen niin hommaa prosessimiehen koulutus ja tuu alalle töihin kerro sitten kuinka pahoja me ollaan.

      ja jos oot työtä tekevä kansalainen niin olisiko kivaa jos ens tupo kierroksella teillekin tulis 2 päivän karenssi sairaslomiin.
      niin käy jos me annetaan periksi

      ollaan kuule kaikkien asialla.

      • rafu

        karennsi varmasti vähentäisi oleellisesti ns. turhia sairalomia eli rokulipäiviä, hillapäiviä, hirvikuumetta ja mökkihöperyyttä yms. Naapurimaassa Ruotsissahan on joka syksy havaittu erittäin laajalle levinnyt "hirvikuume". Meillähän se kuitenkin olisi edelleen normaali krapulapäivä tai muuten vaan ei huvita kun pitäisi Mersukin viedä huoltoon ja käydä mökillä.


    • rafu

      Aluksi voisi ajatella palkkojen pudottamista ruotsin paperimiesten tasolle eli noi 20% tai ainakin 10% eli Saksan paperimiesten tasolle- on näet niin sanonut globaalit tai ainakin EU:n avoimet työmarkkinat -sieltähän niitä miehiä voisi saada edullisemmin.

      • Reissumies

        Mitä miltä olisit kunnossapitomiesten palkoista?Pitäisikö saattaa kans ruotsin ja saksan tasolle?Saksa 20-25 euroo/tunti Ruotsi18-23 euroo/tunti.Suomi 15euroo lisien kanssa.


    • Anonyymi

      eikös tämä 90 päivän thaimaan lomailija ollut UPM paperimiehiä kuusankosken kouvolasta

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      212
      7460
    2. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      57
      2912
    3. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      190
      2327
    4. Mitä tämä on

      Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut
      Tunteet
      10
      1733
    5. Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?

      gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.
      Maailman menoa
      159
      1694
    6. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      20
      1386
    7. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      74
      1240
    8. Nyt on konstit vähänä.

      Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,
      Kiuruvesi
      38
      1173
    9. Hyvää yötä kaivatulleni

      En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä
      Tunteet
      27
      1155
    10. Tilinpäätösvaltuusto 27.5

      Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty
      Pyhäjärvi
      50
      1029
    Aihe