Kuinkas nyt voivat

ei kovin paksuturkkiset rekikoirat -30C asteen pakkasilla siellä kylmissä kopeissansa kyhjöttäen?

-sääliksi käy-
4659
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sipirskajassa vetokoirat otetaan -22 jälkeen sisätiloihin. Siellä ihmishenki perustuu koiriin. Ne sekä vetää että puolustaa.

Äänestä
  • TAHI sitten net syöhdän ! Murreeta lihhaa !

    Äänestä

Samaa mietin, miten ohut turkkiset rekikoirat pärjää pienissä kopeissa ja on laillista, mutta paksuturkkisilla metsästys koirilla pitää olla lukaali lämmityksineen lain mukaan. Ei mee nallekarkit tasan laissa

Äänestä

hei,tätä kyl ei koukaan usko mut ei koirilla väliä ku saadaan turisteja maksamaan hyvä hinta,ikävää tää on-

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

ei kovin paksuturkkiset rekikoirat -30C asteen pakkasilla siellä kylmissä kopeissansa kyhjöttäen?

-sääliksi käy-

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu