aina kehua naista kauniiksi, viehättäväksi? Miksei voi ihailla, että olet älykäs, olet hyvin fiksu ja terävä ajatuksinen? Ei. Kun kauneudesta pitää puhua ensin. Mihin hommaan se nojaa?
Miksi miesten pitää
Anonyymi
1060
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
No kun naiset on kauniita ja viehättäviä eli seksikkäitä ja maailman kauneinta eli siksi
Koska ovat niin turhamaisia. Naisen ulkonäkö on tärkein juttu.
No mä sanon sen mikä sillä hetkellä tuntuu.
Mä tutustuin just mukavaan naiseen. Ja oon sanonut hälle, että hänen ajatukset ja suhtautuminen elämään on huikean hyvät ja kiinnostavat.
Mutta kun halasin häntä takaapäin, kun hän katsoi ikkunasta, suutelin kaulaan ja silitin poskea, hän käänsi päätään mun rintaa vasten silmät kiinni ja hymyili. Silloin oli kyllä huokaistava, että hän on kyllä hiton kaunis siinä. Ei voinut olla mainitsematta...
Oispa kiva, kun sen näkymän ja fiiliksen voisi jotenkin jakaa täydellisemmin. Mut ei voi...
Niinpä. Etenkin netissä. (partanaaman kuva vähän himmaa ihastelua)☺️
Miksi+pitäisi+toimia+jotenkin+ennakko-odotusten+mukaan?+Enkä+edes+allekirjoita+tuota+mitä+sanot.+
Jos+ja+kun+olen+saanut+kehuja+mieheltä+töissä,+harrastuksessa+tai+parisuhteessa,+ne+poikkeuksetta+koskee+älyä,+nokkeluutta,+samaa+aaltopituutta+tai+ammattitaitoa.+Jos+joku+kuka+ei+minua+tunne+yrittää+iskeä,+silloin+90%+”huomaa”+kauniit+silmät+tai+intensiivinen+katse.+Ehkä+tosin+tuohon+vaikuttaa+etten+ole+ammatiltani+missi+vaan+tieteilijä.+
Eikö+kehun+pitäisi+olla+aito+ja+vilpitön?+Luulenpa,+että+keskimääräinen+nainen+huomaa+jos+kehut+on+esitetty+vain+iskemiseksi.+Joskus+nuorena+olen+vastaavaan+epäaitoon+yritelmään+vastannut:+Nyt+on+ihan+höpö-höpö-osastoa+ja+menee+luritukset+hukkaan…+sillä+en+ole+mukaan+lähdössä.
Mitäköhän tästä pitäisi ajatella kun on mulle miehet sanonut noita asioita ennenkuin ovat mitään ulkonäöstä puhuneet . 🥺
Miksi pitää niih....
Kauneuden näkee heti, sitä on helppo kehua, älykkyydestä ei voi tietää ennen kuin vähän tutustuu eikä tutustumaan pääse jos ei ensin kehu kauniiksi.
-harmiseikirj-
Toisen imartelu toimii hyvin.
Mutta jos se imartelu on totta. Tapasin joku viikko sitten kapakassa nuoren (alle 50 v) naisen, jonka hymy oli todella kaunis. Kerroin sen hänelle, eikä hän pannut pahakseen. Samoin kerroin naisystävälleni, että hän on ihanin nainen, jonka olen koskaan tavannut. Joka sana oli totta, eikä naisystävänikään sanomisiani paheksunut.