Ihmisten kaksinaamaisuus työpaikoilla on uskomatonta

Anonyymi

Suorastaan utelevat tietoa, jotta pääsevät kertomaan sitä eteenpäin. Kullanarvoisinta on tietenkin tieto, joka palvelee heidän omaa etuaan. Näitä juttuja sitten "väritetään" ja "jatketaan" oman mielen mukaan.

Yhtä tyyppiä koulutin työtehtäviin. Koko tämän koulutusajan tämä tyyppi oli mielin kielin. Koulutus otti aikaa, koska tämä tyyppi ei kyllä ollut sillä tasolla, jolla hänen olisi pitänyt olla ottaen huomioon hänen palvelusaikansa ja kokemuksensa. En mitään tästä maininnut tai sanonut koska mitä se minulle kuuluu. Vuoden päivät siinä vierähti kun hänen hommistaan tuli itsenäisesti vihdoin jotain. Kiitokseksi tämä tyyppi alkoi puhumaan minusta paskaa ja levittämään juttuja, jotka eivät ole totta.

Kannattaa miettiä hyvin tarkaan mitä työpaikoilla ihmisille puhuu ja paljastaa. Niin epätoivoisia ihmisiä, että tekevät mitä tahansa turvatakseen sen oman työpaikkansa.

3

904

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo, on niitä nähty. Eivät osaa itse rakentaa joten hajoittavat sen mitä muilla on etteivät näyttäisi huonommalta. Kyllä löytyy korkealta tasoltakin niitä tapauksia ja ehkä kaikista pahimmat löytyykin sieltä, koska taitoja on hiottu vuosia ja ymmärrys kasvanut, kuinka pitkälle voi mennä sadismissaan. Ja voi olla juuri se joka aluksi saa sinut puheillaan hetkessä tuntemaan olosi hyväksi.

      Kiusatulla voi mennä vuosia tai vuosikymmeniä ennenkuin hän tajuaa ettei olekaan aivan kelvoton ihminen, kuten kiusaaja uskotteli hänelle ja kollegoille.

    • Anonyymi

      Työnantajan puoli piti homoja eräässä työpaikassa tietolähteenään .Kaikki mitä porukassa puhuttiin meni esimiesten tietoon ,tässä tapauksessa nainen (tosin lesbo) toimi ns. esimiehenä. Homo yritti nostaa itseään toimimalla juorukellona . On ymmärrettävää, että ei kukaan voi tuollaiseen suhtautua työtoverina luottamuksellisesti. Tässäkin tapauksessa oli aikuinen mies toimijana , eikä mikään teini-ikäinen.

    • Anonyymi

      Tuo on kuin meidän työpaikalta. Ja niitä vituttaa vielä, kun ei halua jakaa asioitaan eikä olla tekemisissä vapaalla jne. Ja niitä juoruja tosiaan työpaikalla kaikista kaikille ristiin ja rastiin.
      Kasvotusten ollaan "kivoja" ja selän takana haukutaan ja juorutaan ja suurin osa on perätöntä ja loputkin just näitä väritettyjä.
      Keväällä jouduin olemaan eräästä yksityisasiasta johtuen töistä pois jonkun ajan, puhuin asiasta vielä ainoastaan ylimmälle pomolle.
      No, tää helvetin herra NEITI, oli tietysti rynnännyt juoruamaan ko asian kaikilke ja takas töihin tulkessa ei ehtinyt useimmille edes huomenta sanoa, kun jo tivasivat asiaan liittyen kaikkea.
      Yksi näistä vitun apinoista vielä kärytti tyhmyyttään itsensä(tai oli pajareissa tuolla hetkellä) ja rupesi pommittamaan mua kotiin, kun oli vielä tilanne päällä, että miten tämä tilanne nyt on sinulla ja läheiselläsi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      50
      3334
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      549
      2060
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1950
    4. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      82
      1937
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      20
      1578
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1508
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1386
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      90
      1349
    9. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      1297
    10. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      48
      1210
    Aihe