Pari aluevaaliehdokasta kertoo syyksi että ihmiset pyysi niin paljon ja se on syy miksi lähri ehdokkaaksi. Ei ole paljon sitten kiinnostusta jos itse ehdokkaalla ei halua puuttua kunnan asioihin jos ei itsellä halua alkaa ehdokkaaksi eli täysin turhat ehdokkaat vai ovatko vain itseä täynnä ja tarve sanoa että pyydettiin. Ei edes vastuuta ota omasta itsestä haluta ehdokkaaksi vain työntää sen toisille ja todellinen syy on että haluaa näun ilmaista s itsensä tärkeyden. Tämä tapa on Keskustalla ollut aina. Jääkää kotiin jos ei itseä kiinnosta. Jos suku sanonut että ala ehdokkaaksi niin sano se rehellisesti äläkä valheellasi yritä päästä päättämään. Naurettavaa!
Valetta jo alkumetreilä
Anonyymi
6665
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Keskustan listaa kun äänestää, niin ei mene ääni hukkaan! Eikä ole vaaliliittoa, RKP ja Vihreät vaaliliitto HUH HUH!
En kyllä äänestä ketään.
En äänestä miekään. Miksi äänestäisin ko ei ole alueitten parantamiseksi vain henkilövaalit kuka sattuu päästä rääkkymhän.
Joo ei rääky ainakaan minun äänellä.
Mutta vaalit tulee ja kuntien kannalta erittäin tärkeä vaali. Siellä pitää olla tietämystä, pelkäänpä että pienet kunnat ovat häviäjiä. Harva tajuaa mistä kyse.
En kyllä tajuakkaan, sillä en äänestä.