Uuden sotehallinnon rakentajiksi sopivat parhaiten entiset ja nykyiset kansanedustajat sekä ex-kunnanjohtajat. Terveysalan ammattilaiset sopivat viilaamaan pilkkuja ja loput valitut saavat olla kuuliaisia puoluesatraappien pönkkämiehiä ja -naisia. NHLBI.
Aluevaalien parhaat ehdokkaat
19
1094
Vastaukset
- Anonyymi
Entiset kunnanjohtajat ja nykyiset kansanedustajat saisivat pysyä kotona ja olla tekemättä enempää vahinkoa tälle yhteiskunnalle. Äänestä järjen ääntä, ei poliitikkoja tai kukkakeppejä
- Anonyymi
Aneeminen alotus joka ainut järki on siinä että mitä kokemattomampi valtuusto valitaan sitä enemmän virkamiehet pystyvät tekemään tahtonsa mukaan.
- Anonyymi
Anna Kontula:
"Ihmiset ilmeisen usein etsivät ehdokasta, joka olisi perehtynyt, ahkera ja oikeasti välittää. Ja nämä ovat minustakin hyviä ominaisuuksia poliitikolle.
Vähemmälle tuppaa kuitenkin jäämään, että saadakseen asioita aikaan, pitää joskus olla myös melko vittumainen." - Anonyymi
Mie äänestäisin tuota Kilpeläine-Tuomaa mutta ko valtuuston harhaanjohtaja ei ole vielä ilmottanu että onko Pia vaalikelponen ees. Häätyy ootella
- Anonyymi
Am on menneen talven lumia, Piia sai meän viisihenkisen perheen äänet.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Am on menneen talven lumia, Piia sai meän viisihenkisen perheen äänet.
Ainu pellolainen jolla mahiksia päästä läpi.
- Anonyymi
Joo ja meän !!
- Anonyymi
Piia ehdottomasti.
- Anonyymi
Taitaa mennä sympatiaääni demareille, on sitä Marinia sen verran haukuttu.
- Anonyymi
Meän Raatiossa Ylitalo puhui että meillä on paikallinen ehdokas. On se Melaluoto Ylitorniolta. Nämä Pellon kepun ehdokkaat ovat vain kulissia.
- Anonyymi
Entinen kepun valtuutettu jakoi Melaluodon mainoksia postilaatikkoon. Miksi pois jätettiin Pellon omat ehdokkaat ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Entinen kepun valtuutettu jakoi Melaluodon mainoksia postilaatikkoon. Miksi pois jätettiin Pellon omat ehdokkaat ?
Pellolaiset on kiintiöehdokkaita joita tarvitaan listojen täyttämiseksi.
- Anonyymi
Miksi puolueiden pitää pilata sairaitten elämä.olis ollut vaan kuin tähänki asti ,kaikki saa hoitoa.Mutta nyt tulee oikeisto järjestelmän voitto.Jos ajattelee 100 euron maksu,siitä menee 45euroa osakkaille.Mitä se tekee usean miljardien potissa,hukkaan heitetyssä rahalta.Onneksi täällä ei ole rikkaita ollenkaan,ei ainakaa kylä kuvassa näy jotka olis kyttäämässä sote uudistuksen antamia rahoja.Miksei meän oma kiilto poski ollu ehokkaana.Olisin äänestänyt mutta puolueelle en terveyttäni anna.Varmaan on moni antanut elämän,tajuamatta mitä se merkitsee nämä vaalit.Tervetuloa maanantaina parlamento aamukokoukseen koss asiaa setvitään.Nivanpään pomo ja kylävaaran johtaja alustavat tapahtumaa,jos on sattumalta selvillä??
- Anonyymi
Niinpä. Sinnehän pyrkii meän terveyestä huolehtimhaan semmosekki ihmiset, jokka luulee, että syän on oikeala puolela. Pelottaa tuomoset.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niinpä. Sinnehän pyrkii meän terveyestä huolehtimhaan semmosekki ihmiset, jokka luulee, että syän on oikeala puolela. Pelottaa tuomoset.
🤣🤣🤣
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
🤣🤣🤣
Ketä
- Anonyymi
Näillähän on ollut aikaa laittaa asiat kuntoon jo kansanterveyslain voimaan astumisesta alkaen, eikös siitä ole jo 50 vuotta? En ole oikein sisäistänyt, miksi tällainen uudistus tehdään. Rahan takia varmaan, koska en ole saanut rahoituksesta minkäänlaisia vastauksia. Liekö tämä EU:n Sosiaalirahasto, jonne ollaan työntämässä, oliko se nyt 750 miljardia, jatkossa meidän hoidoista vastuussa. Ja mikäli maksut nousevat, kuten syksyisessä lausuntoesityksessä (vedettiin pois, mutta tulee kyllä vaalien jälkeen takaisin), jossa ehdotettiin muiden muassa KELA:n lääkärinpalkkioiden, matka- ja lääkekorvausten poistamista, niin ei tarvitse rahattomia sen jälkeen hoitaa. Kun nytkin vanhukset miettivät, ostaako ruokaa vai lääkkeitä, niin kuinka sitten, kun menot vähintään tuplaantuvat? Ei tarvitse taivastella sen jälkeen ei Kiurun, Marinin ja kumppaneiden vanhusten ja tietysti muidenkin pitkäaikaissairaiden hoidon resursseista. Miettikääpä sitä siellä teidän aamuistunnoissa.
- Anonyymi
Parempi sekin kuin yksityistetty perusterveyshuolto. Vartin tutkimus maksaa 80-100 ekua ja saat Kelalta parikymppiä takaisin. Ei se ole köyhien paikka.
- Anonyymi
Aivan hullua tämä meno Suomessa.
Meillä on satakunta(101) yli-ihmistä jotka istuvat kunnavaltuustoissa, aluevaltuustossa ja eduskunnassa.
Täysin korvaamattomia omaan napaansa tuijottajia.
Ja toiset pöpit äänestää niitä..
Luuletteko tosiaan että tulee priimaa....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.1152183- 1721787
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos631175Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K841094Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik311040En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k691018Tykkäsit nainen
Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.43963Kerroppas nyt
M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉75942The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut8884Helppo selvittää onko oma täällä
Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse55880