Onko mitään muuta vaihtoehtoa kuin äänestää Väyrystä? 406 oli numero. Varmasti parempi kuin nämä muut kepulaiset
Onko Väyryselle vaihtoehtoa?
15
1139
Vastaukset
- Anonyymi
Ehdottomasti Väyrystä. Ja muista kirjoittaa äänestyslappuun myös "pensan hinta alas"
- Anonyymi
RKP puolueella on hyviä ehdokkaita.
- Anonyymi
Niin että pääsee Väyrynen puliveivaamaan omia busineksiään, ja veroja kiertämään.
- Anonyymi
Voisko Sallan ehdokkaat ottaa kantaa Kemijärven ja Sallan kuntien rajan läheisyydessä olevaan SUOMU tunturin hankkeeseen, että tulisi sinne ns. hoitokeskus, jossa vaihtoehtoisilla hoidoilla hoidetaan ihmisiä luonnon keskellä ja olisi myös hiljaisuuden keskus? (Siellä on täysi hiljaisuus ja ihmiset makaavat mukavissa lepotuoleissa, ei saa puhua mitään.) Ihmiset tarvitsee korona ajan jälkeen rauhoitusta.
- Anonyymi
Ei sallalaisia kiinnosta tuollaiset pienet nyppylät, meillä on täällä oikeita tuntureitakin. Tuulimyllyjä laitamma sinne läheisyyteen, joutilas paikka meille.
- Anonyymi
Väyrynen edustaa parhaimmillaan kepulaista omaneduntavoittelijaa jolla varmasti kädet on ollut veronmaksajien taskussa.
Väyrynen on ehkä rikkaampikuin Sipilä joka myös on huomannut mistä taskusta sitä varallisuutta löytyy.
Väyrysellähän Keminmaassa oma kaupunki josta löytyy kirkkoa, tanssipaikkaa, ja varmaan se jalasmökkikin.
Hän on myös löytänyt kultasuonen sijoituslapsista tuskin rakkaudesta vaan rahasta, siitä on tulle hänelle miljoonabisnes. Viranomaiset puuttuvat toimintaan, miksiköhän?
Mietin vaan kenenkähän rahoilla Väyrynen toimii, kun ei raski kahvikuppia ostaa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/48a26941-8f79-477f-a0c4-5c215602de23 - Anonyymi
"Mietin vaan kenenkähän rahoilla Väyrynen toimii"
Niistä rahoista ja toimeksiannoista on ollut spekulaatioita jo 70-luvulta lähtien, mutta "yleiset syyt" ovat estäneet niiden paljastamisen julkisuuteen.- Anonyymi
Arvella voi, tuskimpa omillaan. Jos mies ostattaa kahvinsakin muilla se sanoo jo paljon.
Kepumafia kyllä pitää omiensa puolta ja jonain päivänä näitä sitten tullaan availemaan.
Nuorisosäätiö meni savuvat rauniot jäi kuka vei rahat ? Ei koira perään haukkunut, kaikki on vielä vapaalla jalalla. Kaikkonen vain sai ehdollisen vankeustuomion.
- Anonyymi
On sille vaihtoehtoja eri puolueista. Ei nämä ole yksipuolue eikä kuningas Väyrysen valinta.
- Anonyymi
Tottakai Paavon pisnes pyörii kun kepulaiset Lapin kunnat ostavat Paavola ylihinnoiteltuja sijoituspaikkoja nuorille.
- Anonyymi
Eihän viranomaiset syyttä puutu Väyrysen firman toimintaan.
- Anonyymi
Häpiä mitä puhut valetta puhut!
- Anonyymi
Ei minun tarvitse mitään hävetä koska lehti kirjoitti näin.
"Paavo Väyrynen on tehnyt itsestään monimiljonäärin lastensuojelulaitoksilla. Viranomainen on puuttunut Väyrysen lastenkodin ongelmiin."
Eikö tässä pitäisi Väyrysen hävetä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei minun tarvitse mitään hävetä koska lehti kirjoitti näin.
"Paavo Väyrynen on tehnyt itsestään monimiljonäärin lastensuojelulaitoksilla. Viranomainen on puuttunut Väyrysen lastenkodin ongelmiin."
Eikö tässä pitäisi Väyrysen hävetä.Lehti on ropaganda lehti ja vastustaa kansaa!
- Anonyymi
Hyvä valinta, Väyrynen
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943839Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512712Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741290Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151230Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101149- 46934
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019920- 40835
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt211800Kyllä oli tuas maukkaan näköinen herkkupöytä
Mehta Manin uudenvuoden vastaanottajaisissa: kaöjoo ja nakkia ainakin. Savukallookin tais olla ja sinkkua54668