Onko mitään muuta vaihtoehtoa kuin äänestää Väyrystä? 406 oli numero. Varmasti parempi kuin nämä muut kepulaiset
Vastaukset 15
- Anonyymi
Ehdottomasti Väyrystä. Ja muista kirjoittaa äänestyslappuun myös "pensan hinta alas"
- Anonyymi
RKP puolueella on hyviä ehdokkaita.
- Anonyymi
Niin että pääsee Väyrynen puliveivaamaan omia busineksiään, ja veroja kiertämään.
- Anonyymi
Voisko Sallan ehdokkaat ottaa kantaa Kemijärven ja Sallan kuntien rajan läheisyydessä olevaan SUOMU tunturin hankkeeseen, että tulisi sinne ns. hoitokeskus, jossa vaihtoehtoisilla hoidoilla hoidetaan ihmisiä luonnon keskellä ja olisi myös hiljaisuuden keskus? (Siellä on täysi hiljaisuus ja ihmiset makaavat mukavissa lepotuoleissa, ei saa puhua mitään.) Ihmiset tarvitsee korona ajan jälkeen rauhoitusta.
- Anonyymi
Ei sallalaisia kiinnosta tuollaiset pienet nyppylät, meillä on täällä oikeita tuntureitakin. Tuulimyllyjä laitamma sinne läheisyyteen, joutilas paikka meille.
- Anonyymi
Väyrynen edustaa parhaimmillaan kepulaista omaneduntavoittelijaa jolla varmasti kädet on ollut veronmaksajien taskussa.
Väyrynen on ehkä rikkaampikuin Sipilä joka myös on huomannut mistä taskusta sitä varallisuutta löytyy.
Väyrysellähän Keminmaassa oma kaupunki josta löytyy kirkkoa, tanssipaikkaa, ja varmaan se jalasmökkikin.
Hän on myös löytänyt kultasuonen sijoituslapsista tuskin rakkaudesta vaan rahasta, siitä on tulle hänelle miljoonabisnes. Viranomaiset puuttuvat toimintaan, miksiköhän?
Mietin vaan kenenkähän rahoilla Väyrynen toimii, kun ei raski kahvikuppia ostaa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/48a26941-8f79-477f-a0c4-5c215602de23 - Anonyymi
"Mietin vaan kenenkähän rahoilla Väyrynen toimii"
Niistä rahoista ja toimeksiannoista on ollut spekulaatioita jo 70-luvulta lähtien, mutta "yleiset syyt" ovat estäneet niiden paljastamisen julkisuuteen.- Anonyymi
Arvella voi, tuskimpa omillaan. Jos mies ostattaa kahvinsakin muilla se sanoo jo paljon.
Kepumafia kyllä pitää omiensa puolta ja jonain päivänä näitä sitten tullaan availemaan.
Nuorisosäätiö meni savuvat rauniot jäi kuka vei rahat ? Ei koira perään haukkunut, kaikki on vielä vapaalla jalalla. Kaikkonen vain sai ehdollisen vankeustuomion.
- Anonyymi
On sille vaihtoehtoja eri puolueista. Ei nämä ole yksipuolue eikä kuningas Väyrysen valinta.
- Anonyymi
Tottakai Paavon pisnes pyörii kun kepulaiset Lapin kunnat ostavat Paavola ylihinnoiteltuja sijoituspaikkoja nuorille.
- Anonyymi
Eihän viranomaiset syyttä puutu Väyrysen firman toimintaan.
- Anonyymi
Häpiä mitä puhut valetta puhut!
- Anonyymi
Ei minun tarvitse mitään hävetä koska lehti kirjoitti näin.
"Paavo Väyrynen on tehnyt itsestään monimiljonäärin lastensuojelulaitoksilla. Viranomainen on puuttunut Väyrysen lastenkodin ongelmiin."
Eikö tässä pitäisi Väyrysen hävetä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei minun tarvitse mitään hävetä koska lehti kirjoitti näin.
"Paavo Väyrynen on tehnyt itsestään monimiljonäärin lastensuojelulaitoksilla. Viranomainen on puuttunut Väyrysen lastenkodin ongelmiin."
Eikö tässä pitäisi Väyrysen hävetä.Lehti on ropaganda lehti ja vastustaa kansaa!
- Anonyymi
Hyvä valinta, Väyrynen
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51831
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍83771Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust14681Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,2654Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.1554- 56541
- 70523
Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it183522Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista24486Ihmettelen tämän palstan naisia
Kun ne uskovat olevansa jotain niin ihmeellistä ja hienoa. Ja että kaikki naiset on niin upeita ja hienoja. Että mistä83479