Pidä nyt....

Anonyymi

PIDÄ NY MARIINI SE TURPAS KIINNI!!!@

8

158

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vahva jaa-ääni aloitukselle.
      Pääministeri Marin meni taas kerran typeryyttään puhumaan yksityishenkilönä asioista, jotka eivät ole hänen mielipiteidensä varassa.
      Käsittämätöntä, että tämä punakone saa jatkaa sossujen ylipäällikkönä vaikka virtsaa kanasalaisten kintuille harva se viikko. Eikö SDP:n riveistä löydy parempaa ainesta maan johtopaikoille,,, ilmeisesti ei.

      • Anonyymi

        Ei puolueen riveistä löydy. Ehkä ay-puolelta löytyy, mutta liitot eivät luovu parhaista johtajistaan.
        Viivan vasemmalle puolelle tulee joko ajelehtivaa kelluvaa tai tuulen kuljettamaa kevyttä tavaraa. Järki on painavaa ja pysyy viivan oikealla puolella.


    • Anonyymi

      Tosi rumasti, mutta pelkistetysti sanottu. Tuossa kiteytyy ongelman ydin. Pääministerillä on oikeus ja velvollisuus puhua, mutta samalla velvoite harkintaan. Samalla ymmärrykseen olla ottamatta julkisesti kantaa asioihin, joita ei ymmärrä.
      Tässä myös löytyy hänen pääministeriuraansa liittyvä ongelma. Nuori kokematon itsekeskeisesti käyttäytyvä ihminen heitettiin pääministeri harjoittelijaksi. Tulos olisi pitänyt jo ennakkoon tietää.

    • Anonyymi

      Boomeri yhteiskunnalisena haukkumasanana on aina mies? -vai oletko kuullut suurten ikäluokkien naisia haukuttavan boomeriksi?

    • Anonyymi

      Mitä se Marin nyt on kaljapäissään hourinu? Sitä toi baarikielto suurkuluttajille tekee.

    • Anonyymi

      Marin on idealisti.
      Ei osaa johtaa eikä ole poliitikko.
      Ihan kiva juttutuvassa, muttei pääministerinä.

    • Anonyymi

      Sanna MARIN-OLE VAITI,et ole ulkoministeri etkä edes Presidentti-taas aukoo ulkopoliittisia asioita mitkä ei ole hänen alaa! LAITTAKAA Sanna sivuhommiin ei luottoa eikä enää uskottavuutta kapakkasekoilujen jälkeen-ulos kuten ENGLANNISSAKIN HÄÄDETÄÄN KURITON pääministeri!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen nainen pahoillani, että tykkään sinusta niin paljon, että

      Haluaisin panna sua. Tuntuu vaan siltä, että olet sen suhteen ihan haluton. Ei minulle riitä pelkkä ystävyyssuhde.
      Ikävä
      80
      1138
    2. Puukotus Kajaanissa

      Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu
      Kajaani
      27
      729
    3. Liikenneonnettumuus

      Linkkari ja ruotsibiili törmäsivät linkku oli redun opetusajossa
      Ylitornio
      11
      702
    4. Taasko sä vedit

      Suojamoodin päälle? Miehelle
      Ikävä
      90
      695
    5. Mieti oikeasti

      Ollaan lähes tuntemattomia, mutta samalla on tämä erityinen vuosien tilanne takana, joka on ollut monella tapaa väärin.
      Ikävä
      30
      687
    6. Tiedoksi yhdelle naiselle

      että mies lähestyy kaikin tavoin jos on kiinnostunut! 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      46
      658
    7. kene ajoi "kolarin"?

      "Punkaharjulla Luston ja Tuppuranmäen välillä sattui tiistaina aamupäivällä liikenneonnettomuus. Poliisin mukaan Savonl
      Savonlinna
      14
      645
    8. Pahin tapa satuttaa toista

      On jättää toinen vaille mitään vastausta. Erityisen kipeää se tekee sillon jos toinen ghostaa.
      Ikävä
      68
      639
    9. Mitä söpö

      Mies mietit?
      Ikävä
      57
      594
    10. Minulla on joskus ikävä sinua ja ajattelen sinua joskus.. edelleen

      Olin joskus niin rakastunut sinuun. Olin onnellinen, että kohdattiin ja kun vain tiesin sinun olevan olemassa. Täytit aj
      Ikävä
      25
      593
    11. Miten uskallan sua nähdä

      Kun vaikutat suuttuneelta :(
      Ikävä
      41
      571
    12. 61
      559
    13. Alkaa jotenkin nyt kuvio hahmottuu täällä

      Sellainen vaikutelma tästä alkaa tulla, että täällä on joku pieni porukka, joka tuntee toisensa tai ainakin pelaa samaan
      Ikävä
      82
      558
    14. Jos kaivattusi on

      Varattu niin miksi et antaisi asian olla hänen suhteen. Miksi ylipäätään vielä jatkat?
      Ikävä
      46
      540
    15. Minä kyllä odotan nainen

      että sinun kanssa voisin jutella asioista ihan oikeasti.
      Ikävä
      43
      534
    16. Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.

      Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.
      Ikävä
      129
      517
    17. Kylän tielle remonttia?

      Mitäköhän kylän tielle ruvetaan tekemään ku laitettu tuommoset töpsät muutamien suojateitten kohille?
      Hyrynsalmi
      13
      492
    18. Nainen, tässä olen kahden vaiheilla

      Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa
      Ikävä
      52
      483
    19. Suloinen ja herkkä

      Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.
      Rakkaus ja rakastaminen
      31
      455
    20. Miten vuosien jälkeenkin tunteet voivat olla niin voimakkaat?

      Että pelkkä ajatus sinusta täyttää silmät kyynelistä.
      Ikävä
      27
      447
    Aihe