Palstapersujen asioista päättää siis tulevaisuudessa sosdem tantturat ja kokoomuslaiset ajavat 50e pslvelusetelin 150e toimenpiteisiin mihin pääsee vain 4x rokotetut passilla
Persujen kannatus laskenut :D
Anonyymi
862
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Maksan sataviiskymppiä, ettei naapuri saa viittääkymppiä ja pienituloisten seitsemänkymmenviiden euron korona-avustus sattuu vieläkin sydämeen
Voi voi, miten käy bensan hinnan?
Koko laitoit kansalaisaloitteen bensan hinnan tuplaamisen puolesta, kun ethän sinä ja kannattajasi polttoainetta mihinkään tarvitse?
Joko
Riittää kun äänestää persuja.
https://www.is.fi/autot/art-2000001270438.html
"Perussuomalaiset lupasi ennen vaaleja, ettei polttoaineiden veroa koroteta. Tänään puolueen edustajat puolustelivat korotusta."
"Osa perussuomalaisista sanoi, ettei valtiontalouden tila ollut heille selvillä, kun lupaus annettiin."
Et sitten tuoreempaa uutista löytänyt tähän hätään?🤣
Persun muisti on lyhyt.
Et siis erota aluevaali ja eduskuntavaali galluppeja toisistaan. Kertoo vihervassarien sivistystasosta. xD
Ajattele. He ovat silti suosituimpia kuin teidän kannatuslukemat yhteensä. xD