lähdöt 2:lta eri tiiltä

Miten käytännössä toimii kahden tiin samanaikaiset lähtöajat ?

jos me aloitetaan tiiltä 1 13:40 ja sit oltais 10 tiillä vaikka 15:50 mut mitä sit ku
se toinen kierros alkaa.. ja samaan aikaan joku on varannut lähtöajan vaikka tiiltä 10 15:50...
1433
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eipä ole kokemusta, ellet ny tarkoita 9-reikäistä kenttää???

Siellähän 10. tiille tulijoilla on aina etulyöntioikeus, kuten golfsäännöt opetelleena hyvin tiedät: Eli isompaa väylää pelaavilla on aina etuoikeus.

Ja sellasilla 9-reikäsillä kentillä on lähtöajat sit about 15-20 minuutin välein.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JesusGarcia kirjoitti:

Miten käytännössä toimii kahden tiin samanaikaiset lähtöajat ?

jos me aloitetaan tiiltä 1 13:40 ja sit oltais 10 tiillä vaikka 15:50 mut mitä sit ku
se toinen kierros alkaa.. ja samaan aikaan joku on varannut lähtöajan vaikka tiiltä 10 15:50...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu