Monta litraa lehmä lypsää päivässä?
Maatalous ylitornio
5
1011
Vastaukset
- Anonyymi
Hölmö. Ei lehmä ketään lypsä. Ihminen tai lypsykone lypsää lehmää. Tuolla järvikylillä se tapahtuu kuulemma sillä lailla, että yksi jupuli pitelee kiinni niistä mukavista jutuista jotka roikkuu lehmän alla ja neljä jupulia nostaa ja laskee lehmää. Se saattaa tuntua hölmöltä mutta jupulit ovat tottuneet tekemään kaikenlaista hölmöä-.
- Anonyymi
Voisko tälläsen jupuli konheen saaha kotiakki joka imis myös minun nisiä ku tuo miehen ketale ei muutako ryypiskele olutta auto tallissa eikä tule antaa hellyyttä yötki se nukkuu sohvala kalja huuruissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voisko tälläsen jupuli konheen saaha kotiakki joka imis myös minun nisiä ku tuo miehen ketale ei muutako ryypiskele olutta auto tallissa eikä tule antaa hellyyttä yötki se nukkuu sohvala kalja huuruissa.
Ei se jupuli ole semmonen kone. se on talkookone jotku sannoo talkoozombiksi. Mutta jos sulla on jotaki hölmöjä hommia niin niihin se on aivan omiansa.
- Anonyymi
Semmosen nelisen litraa
- Anonyymi
EI KUKKA haluta sanno litri mutta paaljo se kulla olla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3504067Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1283620Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku72355- 1151743
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181688Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei81530Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241379Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1201077Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1481010Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79905