Jos haluaa painonlaskua ja samanaikaista rasvprosentin pienentymistä pitää syödä VAIN 1600 kaloria päivässä.Runsaasti liikuntaa harrastava laihtuu puolet enemmän.
Ei yhtään sen enempää SAA syödä.Kyllä se vain niin on.Ei sitä paljon saa syödä,muuten EI laihdu.
Aamu 200
päivä 600
iltapäivä 200
ilta 600
1600 kaloria päivässä ja läski lähtee
12
3465
Vastaukset
- Anonyymi
Me läskit ei voida syyttää lihomisesta muuta kuin itseämme.Mitä on ollut niin tyhmä että on mennyt lihottamaan itsensä.
- Anonyymi
Tohon vielä 1000 kalorin edestä olutta päivittäin. On kivempi fiilis laihdutta. Oluthan ei lihota kuten tuolla aiemmissa ketjuissa on todeksi vahvistettu.
- Anonyymi
Ei voi laihtua, jos ei JOKA IKINEN päivä tee tänne vähintään yhtä uutta jonkinlaista turhaa avausta. Siispä taas teit yhden uuden turhan avauksen. Kiitos tyhjästä.
Etko itse huomaa, että olet aivan turhanpäiväinen ihminen muille kuin lähipiirillesi? Vain he välittävät asiastasi, hakeudu heidän seuraansa.- Anonyymi
Joko hänelllä ei ole lainkaan mitään lähipiiriä ja höpöttelee siksi tänne yksinäisyyttään, tai hän on helppoheikki jolla on ilkeä agenda. 1600 kCal on lähes kokonaan aikuisen energiantarve/kk, sillä ahmimisella ei laihdu mainittavasti, joten viittaa helppoheikkiin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joko hänelllä ei ole lainkaan mitään lähipiiriä ja höpöttelee siksi tänne yksinäisyyttään, tai hän on helppoheikki jolla on ilkeä agenda. 1600 kCal on lähes kokonaan aikuisen energiantarve/kk, sillä ahmimisella ei laihdu mainittavasti, joten viittaa helppoheikkiin.
Haluaisitko keskustella myös möhnistä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joko hänelllä ei ole lainkaan mitään lähipiiriä ja höpöttelee siksi tänne yksinäisyyttään, tai hän on helppoheikki jolla on ilkeä agenda. 1600 kCal on lähes kokonaan aikuisen energiantarve/kk, sillä ahmimisella ei laihdu mainittavasti, joten viittaa helppoheikkiin.
En minä mitään höpöttele.Tämä on kaikki täyttä asiaa.Täällä kaikki muut höpöttelee mutta minä kirjoittelen laihdutuksesta OIKEAA tietoa.
Se on KORKEINTAAN 2 kiloa mitä kuukaudessa voi laihtua terveellisesti OIKEAA LÄSKIÄ ei 3-8 kg Anonyymi kirjoitti:
Joko hänelllä ei ole lainkaan mitään lähipiiriä ja höpöttelee siksi tänne yksinäisyyttään, tai hän on helppoheikki jolla on ilkeä agenda. 1600 kCal on lähes kokonaan aikuisen energiantarve/kk, sillä ahmimisella ei laihdu mainittavasti, joten viittaa helppoheikkiin.
Yli 60-vuotiaan miehen, joka painaa 55 kiloa eikä ole yhtään aktiivinen, energiankulutus on 1600 kcal päivässä. Minulla tällä hetkellä Sydänliiton laskurin mukaan 3400 kcal per päivä.
- Anonyymi
Laihdutin edellisellä kuurilla 2700 kalorilla paino pysyi samassa,mutta rasvan tilalle tuli lihasta.Läskikerros mahassani ohentui 5 mm 3 messa viikossa.
1600 kalorin kuurin aikana käy niin että osa laihtuneesta painosta on lihaspainoa
Se on kuitenkin sen verran suuri määrä että sen pitäisi pitää yllä aika hyvin lihaspainoa.
Näissä 300-600 kalorin kuureissa mitä nämä anoreetikot tekee laihtuu kokonaan pois myös lihaksetkin.
Siskoni on laihduttanut nyt ilman liikuntaa kaloreilla 1500 ja viikon laihtumistulos on 185g eli noin 800g viikossa johon on kuulunut aamupala päivällinen ja iltapala
Klo 18.00 jälkeen ei mitään syömistä. - Anonyymi
Kiitos vinkistä 3kg.tullut.Joku naurahtaa vain kolmekiloa? Mutta se on valkoista rasvaa vatsassa ja voi verrata tasan 6kpl VOI PAKETTIA.Joten valkosen rasvan saanti pois onkin vaikeaa.
- Anonyymi
"En minä mitään höpöttele."
Älä kehtaa valehdella!
Sinä teet joka ikinen päivä samasta turhasta asiasta yhden tai useamman avauksen. Saman 100% turhan asian toistoa kuukaudesta toiseen.
Miksi sinulle ei riitä yksi avaus aiheesta, vaan teet aina uuden? - Anonyymi
Olen laihtunut 15 kg noin 5 vuodessa hitaasti syönyt 1600 - 1700 kaloria per päivä klo.18 jälkeen en ole syönyt ja juonnut mitää. Liikuntaa vähän hyöty liikuntaa ollut moni sairaana 65 vuotiaana vaikea saada painoa alas mitä hitaammin lähtee kg sitä paremmin pysyy poissa näköjään syömällä solaksi
- Anonyymi
Kalorinikkarit heittelevät lukuja ikään kuin ne olisivat yleispäteviä.
Ne saattavat päteä jonkin kohdalla jossakin tilanteessa mutta siinä se onkin.
1600 kaloria / vrk?!
Minun elintoimitojeni vaatima energian tarve oli 2230 kaloria vuorokaudessa. Siihen ei sisälly tippaakaan minkään elimen liikuttelua!
Sama jos aloittaa täyspaaston. Kyllä laardi todella hupenee mutta niin hupenee ukkokin.
Mainintasi rasvaprosentista on täyttä asiaa.
Painoluokitetuissa urheilulajeissa harjoiteltiin ylipainoisina ja hieman ennen kisoja vedettiin vaakalukema alas poistamalla nestettä. Laihtumisen kanssa sillä ei ole mitään tekemistä.
Statiinit ovat tehokas painoa pudottava lääkeryhmä.
Painoni putosi tasaisen vauhdikkaasti kun suurista lihasryhmistä katosi teho.
Etupäässä reidet, pakarat ja selkä olivat menettäjien keulilla. Lihakset näivettyivät eikä paluuta entiseen näytä olevan.
Vai pitäisikö olla onnellinen kun 5:ssä vuodessa paino tippui 86kg > 76kg. Ilman dieettiä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Erään T miehen viimeinen aloitus tänne
Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel353775Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova1352506Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v582051Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen
Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.781616Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen131609Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin
Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma591375Mun on pakko uskaltaa
Mikäköhän olisi pahin skenaario, jos vain laittaisin hänelle viestin, et haluan jutella meistä? Se, että hän vastaisi, e791291- 671280
Leikitään tavuleikkiä
Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen691222- 711207