Onko tietoo

Anonyymi

Milloin Jeesus tulee Enontekiölle. Muistaakseni yhdessä tolpassa oli mainos että Jeesus tulee kohta.

13

1099

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Huomena valtuuston kokous, jos vaikka silloin

    • Anonyymi

      Vanha mainos , se on käyny jo pari viikkoa sitten .

    • Anonyymi

      Perskules myöhästyin.

    • Anonyymi

      Jovain onko se joka luulee itsestään mitä vain .eikö se pantu kilpikseltä kävelemään . Se yritti sielä olla pororenkinä .

    • Anonyymi

      Ei stä jesseä vaan ole näkyny, ja jehovien saapumispäiväennustukset on kaikki menneet pieleen, jotta semmosta

    • Anonyymi

      Onkoha sairastui covithin. Vaiko jääny Rovaniemelle juopottelemaan. Piru ties.

    • Anonyymi

      Loppuko se kunnakokous jo. 15 minuuntin tauolle lähtivät ja puolituntia jo menny.

      • Anonyymi

        Asiat taisi mennä umpisolmuun , ei kestänyt näyttää kuntalaisille, voi olla että sinne tarvittiin järjestys miestä.


    • Anonyymi

      Se on niinku jääkiekko lähetyksissä, kun tulee tappelu niin näytetään mainoksia. En ikkään käy enää kunnallisvaaleissa äänestämässä, se sama ketä sielä on tappelemassa.

    • Anonyymi

      Tulee kuulemma sähkölentoneella sitten kun lennot alkaa Enontekiölle.

      • Anonyymi

        Niin ner sannoo. Käryliinä ja Sysannä kuulema esittävät ooppera aarian siellä Met niin tiiämä ja tehemä kaiken yhessä . Pittää mennä kattomhan.


    • Anonyymi

      Ei Jeesus täällä tarkenisi.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      121
      2243
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      58
      2187
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1865
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      8
      1417
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      80
      1408
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1377
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1161
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1150
    9. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      62
      1133
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      69
      1000
    Aihe