Naiskiekkoilijoiden katastrofi

Anonyymi

Ei auta, vaikka Pasi Mustonen on lentänyt kotiin, hänen valitsema joukkue kuitenkin pelaa tai ainakin yrittää pelata. Mutta nytkin Sweitsiä vastaan peli oli huonoa ja Keisala maalilla oli pari astetta virkasiskoaan huonompi.
Nyt jos järkevästi ajatellaan ilman tunnekuohuja, joku maalivahdeista pitäisi ilmoittaa sairastuneen ja Noora Räty lennättää pikavauhtia kisoihin torjumaan vastustajan kiekot.
Pasi Mustonen ei pääse vastuusta, vaikka hän jo lensikin Suomeen. Tuollaista valmentajaa ei enää kannata palkata koskaan. Ei Suomi ehkä tipu sarjaa alemmaksi, mutta ei se tuo sitä siltä odotettua mitaliakaan. Nämä kisat on menetetty.

3

145

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomella on hyvät mahdollisuudet mitalliin, tiedä vaikka kultaan jos Noora Räty pakkaa laukunsa ja tulee töihin *)

    • En ole kommentoinut Rädyn Olympialaisista poisjättöä eikä edelleenkään erityisemmin tee mieli, mutta olen yleisesti ihmetellyt ison numeron tekemistä koko tapauksesta.
      En muista milloin olisi yksittäisen maalivahdin valitsemattomuudesta aiheutunut näin iso juttu.

    • Anonyymi

      Se ja sama vaikka olisi tallivahti suomella ei ole mitään jakoa. Tasoero on vain kasvanut,ja hyvä niin on sen verran sähellystä koko peli. Parempi pysyä vaan ringetessä...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      72
      3004
    2. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      63
      2579
    3. SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero

      Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past
      Perussuomalaiset
      108
      2353
    4. Anita ei saanut Heikkiä pihalle

      Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.
      Kemijärvi
      87
      1446
    5. Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!

      Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,
      Kotimaiset julkkisjuorut
      34
      1276
    6. Drone-epäily Uudellamaalla

      Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html
      Maailman menoa
      98
      973
    7. Emotionalisuuden puute.

      Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o
      Sinkut
      189
      972
    8. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      83
      903
    9. Sofia Belorf esittelee Dubain kotinsa

      Lääniä on kattohuoneistossa. https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000011999877.html
      Kotimaiset julkkisjuorut
      150
      848
    10. Huulitäytteet ja tekotisssit

      Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä
      Suomussalmi
      65
      774
    Aihe