Suomi-Slovakia pelin kulku

Anonyymi

Kiekkoa kannattaa syöttää omassa päässä ja keskialueella koska sitä on vaikea karvata pois. Jos kuljettelee niin vastustaja tulee ja joutuu kokoajan luistelemaan ja menettää energiaa.

Kiekkoa enemmän liikkeelle hyvillä ja terävillä syötöillä ja vastustajan puolella suoraviivaista tekoa ja laukauksia. Pitää lämäistä kun on paikka siellä liika syöttely ei ole hyväksi.

Näillä eväillä voitto

9

703

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Yhtään jäähyä ei saa ottaa, eli puhdasta peliä.

      Tälläinen peli voi kaatua 1-2 jäähyyn

    • Anonyymi

      Liian monta syöttöä ylivoimalla toisessa päässä, oli paljon paikkoja laukaista jotka hukattiin.

    • Anonyymi

      Tuollainen hässiminen omassa päässä on tappiota pitäisi purkaa nopeasti ja tehokkaasti ne kiekot Kanada-tyyliin heti.

    • Anonyymi

      Suomalaiset ei mene rohkeasti karvaamaan ja ovat pari potkua jäljessä.

      Slovakia hakee voittoa selvemmin euraavaa maalia.

      Kolmanteen erään suomelta pitää alkaa löytymään se että maaleja lisää. Tällä varovaisella pelillä kolisee muuten omissa, ei pidä antaa tasoitusta.

    • Anonyymi

      Jaa ei näy kanava

    • Anonyymi

      Kiakko reppuun ⛸

    • Anonyymi

      Vastenmielistä Jalosen keskialueen träppiä. Olisin toivonut Slovakian voittavan suomalaiset junttidieselit. Aivan typerän näköisiäkin. Björnisen amisviikset, Hartikaisen junttipärstä, Komarovin pallinaama. Paras hetki ottelussa kun Komarovia runtattiin seinälle oikein kunnolla. Joku olisi voinut vetästä Granlundia vielä kuonoon oikein huolella niin olisi kaikki täydellistä.

    • Anonyymi

      Ettei olisi ollut sopupeli. Nimittäin nähtiin Anttilan ja Komarovin antamassa ohjeita mm. nuorelle slovakille Slafkovskylle.

    • Anonyymi

      Joptenkin vaan sitä kauheaa hehkutusta ei meinaa ymmärtää kun kisoissa ei ole parhaat pelaajat mukana. Tulee hieman sellainen Skoda cup tunnelma.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      101
      1233
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      91
      850
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      774
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      683
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      616
    6. 32
      605
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      574
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      558
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      466
    Aihe