Osaisikohan joku antaa neuvoa. Kohta kaksi viikkoa sitten tein kotona kyykkyjä kahvakuulalla ja sekä myös ilman painoja. Tein useita toistoja ja kyykkyjen syvyyttä vaihdellen.
On ollut taukoa kyykyistä, joten tein liikaa nyt kerralla ja varmaan myös tekniikka useiden toistojen myötä ei ollut ihan paras.
Venyttelin siinä vielä sitten ja olin polvillaan sekä jalkojen päällä istuen lattialla.
No tästä sitten seurauksena tuli todella kiristävä polven alapuolen kipu. Vetää myös sääriluun. Kävely onnistuu ja liikkuminen ok, mutta todella kova tuo kiristyksen tunne molempien polvien alapuolella.
Nyt en tiedä mitä pitäisi tehdä. En ole nyt kuntoillut, kävelyllä hieman käynyt.
Pitääkö näitä jalkoja venytellä vai antaa olla ja rauhoittua. Varsinkin yöllä kiristää kun pitäisi nukkua.
Vai pitääkö mennä lääkäriin?
Ehkä hieman nyt helpottanut, mutta edelleen kahden viikon jälkeen kiristää ikävästi. Kovin ei voi jalkoja koukistaa kun kiristää.
Kauanko tämmöinen voi jatkua ennen kun alkaa parantua .
Jos jollakin on samanlaista kokemusta ollut tai osaisi muuten neuvoa niin olisin kiitollinen.
Kyykyistä polvi/säärikipu, mitä tehdä?
Anonyymi
0
211
Luetuimmat keskustelut
- 591220
Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust571148Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍1331122Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,7990- 96950
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.5805Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista27741- 44734
Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it192696- 71669