Kun alkaa tulla tosi uutisia eli sodanuhkaa niin...

Anonyymi

Myrkkyinjektioiden media lietsonta on rauhoittunut.ihan hyvä medialle opetella välillä normaalia uutisointia eikä vuositolkulla vaan jauha feikkipandemia pelonlietsontaa.mutta olisihan se hyvä jos rysbekit hyökkäisi esim taistelukaasuin niin ihmisillä olisi varastoissa naamavaippa suojaimia eli suojaukset kunnossa

4

114

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se suuri valopallo laskeutuu ja antaa rokotteet kaikkeen vaivaan, Parantaa näiden kulkutautimyönteisten mielisairaudetkin.
      Kyllä se uhvomies on sitten hyvä.

      • Anonyymi

        Kukas laski taas kapisen rakin kopista ulos? Oleha kunnolla ettei tarvii remeliä tarjota...


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kukas laski taas kapisen rakin kopista ulos? Oleha kunnolla ettei tarvii remeliä tarjota...

        Ei uhvomies kajoa remeliin. Tarjoaa rokotusta sinulle kulkutautimyönteinen köntsähousu. Tosin housut vaihtoon ja siitten vasta rokotukseen.
        Näin meillä Alfa T:lla


    • Anonyymi

      Kyllä tää venäjäuutisointi on yks suuremman luokan savuverho. Kuten aikanaan pakolaiskriisi silloin kuin kiky sopimuksia laadittiin salassa. Kannattaa seurata eduskunnan livestriimiä nyt niin tietää minkä vuoksi media pidetään jonkin aikaa kyllästettynä venäjäotsikoilla.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      23
      3123
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      3
      753
    3. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      750
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      660
    5. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      35
      597
    6. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      32
      591
    7. Oletko varma

      Ettei meistä tule mitään?
      Ikävä
      40
      521
    8. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      19
      520
    9. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      3
      519
    10. Mitä ajattelet

      Meistä nykyään.
      Ikävä
      36
      505
    Aihe