Töihin ruotsiin kaivokselle

Moro,

Täytän juuri 18 vuotta ja suunnitelmissa olisi päästä kesäksi töihin norjaan tai ruotsiin kaivookselle. Tietoja kaiveltas, kuten onko se realistista ilman entistä työkokemusta tuommosista töistä ja kelpaako sinne hyvä englannin taito ja minimi ruotsin ymmärtäminen? Löytyykö myös keneltäkään tietoja mitä kautta sinne voi päästä, sähköpostia on lähetetty moneen tehtaaseen, mutta olisi kuin puille puhuisi, ei vastauksia.

Muitakin työpaikkoja saa ehdottaa ruotsista missä palkka olisi sen saman verran tai päälle, mihin ei juuri entistä työkokemusta tarvitse. Fyysinen rasitus ei ole uusi juttu joten se ei haittaa.

kiitos jo etukäteen!

3

2172

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Laitoitkos jo Bolidenille kesätyöhakemuksen kaivoshommiin. B ajokortti riittää vaatimukseksi. Haku umpeutuu 28 helmikuuta. Bara två dagar kvar. Skynda dig!

      • En kerennyt, huomasin viestin liian myöhään. Onko enään mitään järkeä hakea?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      301
      1065
    2. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      62
      892
    3. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      76
      865
    4. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      71
      765
    5. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      711
    6. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      40
      695
    7. Onko meillä

      Kaikki hyvin? 🤨 Miehelle
      Ikävä
      44
      607
    8. Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä

      Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona
      Ikävä
      34
      597
    9. Mies.. rehellisesti

      Mitä haluat nyt sun elämään?
      Ikävä
      49
      539
    10. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      42
      531
    Aihe