Uusi piikki tulossa kun Tscherbyl vallattiin?

Anonyymi

Kohta varmaan tulossa yhdistetty covid/ydinsäteilypiikki? Pakko ottaa! Moniko valmis?

12

152

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Siihen lisätään juuri teitä vatrten ripaus hulluden poistoon tarkoitettua ainetta.
      Ota ihmeessä vaan.

    • Anonyymi

      Eihän sitä piikkiä tarvittuveemeksikään Tsenobylin paukahtaessa, vaikka seuraavana päivänä ulkona leikkineet mukulat oksenteli.

      • Anonyymi

        joditabletit loppuivat apteekeista! Ostin paalin veskipaperia ihan varmuuden vuoksi. t: ap


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        joditabletit loppuivat apteekeista! Ostin paalin veskipaperia ihan varmuuden vuoksi. t: ap

        Suola oli tarjouksessa. Ostin 200kg


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        joditabletit loppuivat apteekeista! Ostin paalin veskipaperia ihan varmuuden vuoksi. t: ap

        Hulluja, Ukrainahan antoi Neuvostoliittolaiset ydinaseet pois, eikä Venäjä uskalla käyttää ydinaseita kun saa takaisin suuremmalla määrällä USA:sta.


    • Anonyymi

      Oletpa vitsikäs...

    • Anonyymi

      Kunnon ydinsaasteet tulevat, sinunkaan EI tarvitse vaivata tuolla ajatuksella heikkoa aivokapasiittiä.

      • Anonyymi

        Joo Putputin tuloo. Ootkos valamis?


    • Anonyymi

      jodisuolaa olen syönyt 🤣

    • Anonyymi

      Tjernobyliä ei eds vallattu, ei sitä kukaan halua omakseen. Koska on lämpimämpää asua joku viikko kerrostaloissa kuin ulkona teltoissa, venäläiset sotilaat majoitettiin juuri tjernobyliin,jolloin jonkun verran radioaktiivista pölyä nousi maasta hyökkäysvaunujen telaketjujen raapiessa.

      Muutoinkin sota on varsin kohteliasta, ukrainalaiset eivät käytä pyssyä kummempaa aseistusta, vaan antavat hyökkäysvaunujen, tykkien, konekiväärien, helikoptereiden, pommikoneiden ja hävittäjien ruostua varikoissa.

      Venäläiset kuorma-autot saavat kaikessa rauhassa tulla pitkin valtatietä, tuoden sotilaita, ja sotakalustoa kenenkään häiritsemättä. Tarvitsisi vain lastata yksi pommikone täyteen ammuksia, lentää Venäjän kolonnaa vastaan, avata luukut ja pudottaa pommimatto niskaan. Sitten tarvitsisi vain lajitella osa joukkohautaan, osa romuttamoon.
      Ukrainassa on 7,8 miljoonaa venäläistä pysyvästi asumassa, mikä selittää asian.

      • Anonyymi

        Et sitten viitsinyt vastata? Kyllä suuri ja mahtava media tästä jo kertoi. Sinä se vaan jaksat pelleillä.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tykkäsin rakas

      Tuottaa sulle nautintoa❤️🔥olet paras ja nautin itsekkin suunnattomasti
      Suhteet
      37
      2300
    2. Arvaa mitä mies

      Aion pilata elämäsi totaalisesti. Kyllä, totaalisesti.
      Ikävä
      55
      1327
    3. Hyvää iltaa!

      Mikä on päivän viisaus?
      Ikävä
      84
      1303
    4. Mies mä oon ihan helppo

      Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...
      Ikävä
      36
      1256
    5. Olet onnellinen sinkku

      Näin se on nähtävä.
      Ikävä
      63
      1181
    6. Mies olen aika erakko nykyään

      Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä
      Tunteet
      39
      904
    7. Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?

      Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.
      Maailman menoa
      121
      788
    8. Haittaako jos

      kaivattusi käy tosi usein pissalla ja/tai kakalla?
      Ikävä
      31
      741
    9. Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas

      Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi
      Yle
      23
      596
    10. Skenaario

      Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan
      Sinkut
      55
      575
    Aihe