Vaimoni oli ollut pitkään työttömänä . Eräänä päivänä puhelin soi ja työvoimaviranomaiseksi esittäytynyt mies oli kertonut että vaimoni tukityöllistetään 9 euron päiväpalkalla prostituoiduksi. Samointein kun puhelu loppui soi ovikello ja oven takana oli naapurin Mauri. Hän tiedusteli oliko taloudessa prostituoituja ja vaimoni ilmoittauduttua antoi Mauri vaimolleni 9 euroa ja he siirtyivät aviovuoteeseemme harjoittamaan yhdyntää. Nyt Mauri ramppaa meillä päivittäin ja se kiristää tunnelmaa kun haluaisin töiden jälkeen ottaa pienet päiväunet mutta sohva on moiseen epämukava ja sängyssä en saa unenpäästä kiinni Maurin hajun ja ähkimisen takia. Vaimoni ei voi kieltäytyä karenssin pelossa Maurin vierailuilta. Onko muilla samanlaisia kokemuksia ja miten olette saaneet asian ratkaistua?
Vaimon työ kiristää tunnelmaa
Anonyymi
10640
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tietääkseni prostituoidun työstä voi kieltäytyä menettämättä työttömyysturvaa. Kannattaa kysyä TE-toimistosta. Joskus 1990-luvulla kuulin, ettei työttömän naisen ole pakko ottaa vastaan esim. seksiravintolassa yläosattoman tarjoilijan työtä.
Tämä pitää paikkansa. Esim. yläosattoman tarjoilijan työstä nainen voi kieltäytyä menettämättä työttömyysturvaansa. Sama koskee myös kaikkea muutakin epäsiveelliseksi katsottavaa työtä. On myös huomattava, että prostituutiosta saatu palkkio on veronalaista tuloa, josta on ilmoitettava veroilmoituksessa. Työttömyyspäivärahaa nostavan on ilmoitettava tuloistaan myös TE-toimistolle. Ilmoituksen laiminlyönnistä voi seurata jälkiverot veronkorotuste kera sekä väärin perustein maksettujen työttömyyspäivärahojen takaisinperintä.
Joojoo, on samanlaisia kokemuksia ja me sovittiin vaimon kanssa, että vuokrataan pieni yksiö, johon voin töiden jälkeen mennä pötkölleen jos vaimolla on noita yksieurn asiakkaita. MOni muukin on tehnyt tuollaisen ratkaisun kun vaimo tekee hommia kotona.
Tuo ap.n teksi voittaa kaikki muut typeryydellään.
Vain idiootit ottavat sen todesta.
Ei sitä tiedä vaikka olisi totta. Kun kiima käy liian kestämättömäksi, se laittaa suunnittelemaan vaikka mitä.
Niin, onhan se kieltämättä älykkyyden mittari, että mitä kaikkea ryönää uskoo todeksi mitä netistä lukee tai mistä päättää innostua. Ehkä näitäkin luusereita on.
Ovela juoni Maurilta ja vaimolta. Seuraavaksi Mauri soittaa esittäytyen lääkäriksi ja kertoo vaimosi neitseellisesti raskautuneen. Sen jälkeen itse Jumala soittaa ja sanoo että ellet huolehdi tästä lapsesta niin työkkäri vie sinunkin rahasi.
Aww, hieno ketju. Nauratti.
Miks täällä ei ole "tykkää"-painiketta?
:D:D;D