apple ipod mini/creative Zen micro

elikkäs sanokaapas ne jotka on ostanut kyseisiä laitteita että tuliko mukana laturia? ja mistä ostitte laitteenne? ja plussat ja miinukset laitteista?
5974
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jos kenelläkään ole mitään rakentavaa sanottavaa tähän niin voisit ainakin näin aluksi lukea uusimman mikrobitin jossa nuo testattiin.

Äänestä

Verkkovirtalaturin (iPod USB Power Adapter) saa tilattua Apple Storesta 29 euron hintaan.

Applen iPod shuffle ja mini mallit eivät sisällä verkkovirtalaturia koska sitä ei ole nähty pakolliseksi vakiovarusteeksi kun sen voi ladata tietokoneella josta myös musiikki ladataan soittimeen. Samoin se on tiputtanut itse soittimen hintaa. Creativella on sama juttu Zen Micron kanssa.

Sitävastoin Applen ja Creativen kalliimmissa malleissa (jossa tilaa yli 20GB) on tuo verkkovirtalaturi vakoivaruste.

Sitä tässä on varmaan jo turha ruveta edes kertomaan kumpi on noista parempi. Katso vanhempia juttuja niin tiedät miksi Apple iPod rulaa ;-)

Äänestä

Itse tilasin Creative Zen Micron verkkokauppa.comista ja ainakin minun paketissani oli mukana laturi. EN sitten tiedä mistä johtuu, että joka paikassa toitotetaan laturin puuttumista.

Muutenkin on hyvin toiminu.

Äänestä

Moi! Joo, tuli hommattua toi Creativen Zen Micro 5GB ja ostin sen www.pixmania.com nettikaupasta. Kuului mukaan verkkolaturi ja vyökiinnike-kotelo. Itselleni eräs näistä plussista tässä oli se, että Zen Micro toimii vielä vanhempienmkin käyttöjärjestelmien kanssa (mm. Win98) itselläni on kotikoneella, jota käytän musiikkijutuissa vielä tämä nimenomainen Win98SE. Ja iPod olis vaatinu väh. WinXP tai Win2000. Tilasin soittimen sunnuntai päivänä, jolloin tietenkään ei tilaukset liiku, mutta soittimen sain käteeni keskiviikkona klo:14.30 ;)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ostaja kirjoitti:

elikkäs sanokaapas ne jotka on ostanut kyseisiä laitteita että tuliko mukana laturia? ja mistä ostitte laitteenne? ja plussat ja miinukset laitteista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu