Nelikymppinen on liian vanha

Suomalaismiljonääri Henry Aflecht karsi lapsensa äitiehdokkaista yli nelikymppiset naiset pois.

Ei miljonäärin kannata niin vanhoihin tyytyä.

https://www.seiska.fi/Kotimaa/Suomalaismiljonaari-Henry-Aflecht-karsi-lapsensa-aitiehdokkaista-yli-nelikymppiset-naiset
17908
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Mikä miehessä vikana, jos ei miljonäärillä ole jonoa tarjokkaita, vaan pitää lehdissä asiaa ulvoa?

Äänestä
  • Äläpä muuta virka. Mä mietin samaa.

    Äänestä

Kummaa ettei ole jo varattu, jos niin hyvä mies on. Kuitenkin on statusta ja rahaa, sitä mikä kuulemma on kovaa valuuttaa "lihamarkkinoilla" eli sinkuilla. Että liukasteetkin siis löytyy. Mut kaikki luisuu ohi? Miks?

Äänestä

Miksi henry ei katso amerikan yhdysvalloista vaimoa itselleen oliskin suomikin usan osavaltio

Äänestä
  • Ja suomalaisille sinkkunaisille löytyis äkkiä oma mies esim alaskan sinkkumiehistä ja kyl amerikassa sinkkumiehiä on samoin miehille sinkkunaisia amerikasta

    Äänestä

  • Mä suosittelisin kans ulkomailta. Ei meistä suomalaisista ole nyt.

    Äänestä

  • Ei taida riittää pätäkkä niille markkinoille. Siellä pitäis olla miljardööri. Voi sekin olla, että suomalaistaistainen miljonääri ei ole siellä päin ihan hirveän kovassa huudossa juuri nyt. Varsinkaan, jos on vanhempi ja etsii nuorempaa naista. Saattaa tulla eräskin vaatemoguli mieleen.

    Äänestä

Jos en väärin muista niin tämä tyyppi istui vankilassa 90-luvun lopulla? En tiedä mistä, mutta tällainen muistikuva minulla. Outoa muutenkin jos ei ole ystävyyssuhteita tai edes pidempiä parisuhteita tuon ikäisellä miehellä.

Äänestä
  • Ehkä muistat oikein, ainakin myöntää tehneensä nuorempana rikoksia.
    Usko tai älä; sai kuitenkin noin 600 yhteyden ottoa, siihen vauva projektiinsa.
    trollikka

    Äänestä

Eikös tämä heppu perinyt varakkaan isänsä eikä ole juuri lanttiakaan ite tienannut?

Äänestä

Mulle nousi ajatus, että henry on sellainen pikkupoika, siinä rikkaat ja rahattomat ohjelmassa muistaakseni hän kertoi, että , kun hän jotakin halusi kotiinsa, niin siihen pisti sitten todella suuriakin rahoja. Oli jotain erikoisia huoneita hänellä. Että olisiko hänellä niin, että jos jotain haluaa hän ostaa sen. Minkään hankkimiseen ei siis käytä muita avujaan. Oli hän kivanoloinen mies siinä ohjelmassa ja kiinnostavakin. Ehkä kaikkia asioita ei sittenkään osteta. No ehkä hän jälkimainingeissa löytää sittenkin itselleen ystävän. Kukapa senkin sitten tietää. Kai sillä rahalla sitten jotain voi saadakin. Jäämme odottamaan.

Äänestä

Henryhän oli oikein symppis rikkaat ja rahattomat sarjassa mutta jonkinlainen äitihahmon kaipuu lienee miehellä jota yrittää paikata materialla. Ei nykyään naiset katsele läheisriippuvaisia vaikka olisi monimiljönääri saatikka tyhjätasku

Äänestä

Yhyy.kun itkettää. Ap ei sais kuolluttakaan kanasaan lisääntunään.🤷‍♀️

Äänestä
  • Ei ole edes nelikymppiseksi elänyt ja nyt jo ihan turn off. Omista kritteereistään. Ei ihme jos itkettää🤷‍♀️

    Äänestä

Joku vikahan tyypissä on, jos ei tuolla omaisuudella yhtä vauvaprojektia saa maaliin.

Äänestä

Mummo ja seniori palsta on muualla

Äänestä
  • Mummoille granny gatekoria

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Suomalaismiljonääri Henry Aflecht karsi lapsensa äitiehdokkaista yli nelikymppiset naiset pois.

Ei miljonäärin kannata niin vanhoihin tyytyä.

https://www.seiska.fi/Kotimaa/Suomalaismiljonaari-Henry-Aflecht-karsi-lapsensa-aitiehdokkaista-yli-nelikymppiset-naiset

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu