Persut on puolue, joka tukee Kremliä täysin. Persujen kannattaisi ottaa mallia ja oppia Ukrainasta, eikä heti alistua.
Tämä ei ole ihme, sillä Huhtasaari ja persut kuuluvat Euroopan unionissa venäjämieliseen ryhmään.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005315597.html
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005632649.html
Huhtasaari kutsui Putinin - ilman vastarintaa
56
1254
Vastaukset
- Anonyymi
Huhtasaari on siis persujen "eliittiä". Presidenttiehdokas ja ääniharava.
Kun "eliitti" on tuota tasoa, niin pelottaa ajatella, mitä tasoa on keskiverto persupoliitikko. - Anonyymi
Persut eivät halua puolustaa Suomea, sen käsityksen saa kopiopersu Huhtasaaresta.
- Anonyymi
En ole oikein saanut selkeää käsitystä kopiopersusta, kun kirjoittaa sekä puolesta, eli vastaan. Siis pelkästään häiriköi. Toki kopioleikkeet ovat monesti romaanin mittaisia.
Anonyymi kirjoitti:
En ole oikein saanut selkeää käsitystä kopiopersusta, kun kirjoittaa sekä puolesta, eli vastaan. Siis pelkästään häiriköi. Toki kopioleikkeet ovat monesti romaanin mittaisia.
Kyse on gradun kopioimista. Hän kopioi toisten kirjoitukasia JA VÄITTI NIITÄ OMAKSEEN.
Milloin persu rehellinen olisi?
- Anonyymi
Huhtasaari on yksi näistä Kremlin trolleista.
- Anonyymi
Huhtasaari on suorastaan ylpeä, kun saa tukea Putinia:
https://www.suomenmaa.fi/paakirjoitus/perussuomalaisten-johto-paljasti-todelliset-mielihalunsa-kun-puolue-liitettiin-eu-parlamentin-laitaoikeiston-ryhmaan/
- Anonyymi
Persut kiilusilmäiseti ajavat Kremlin etua, kopioija Huhtasaari etunenässä.
- Anonyymi
Kopioija on vaan osa persujen venäjämielisyyttä. Persut on laajalti Suomea vastaan, toimiihan persut venäjämielisessä unionin ryhmässä.
- Anonyymi
Vasemmalta ja venäjän-Jokeri Harkimon porukoista siirtyy venäjämielistä väkeä viimeiseen putin- linnakkeeseen, persuihin.
- Anonyymi
Huhtasaari ilmaisi linkin mukaan voimattomuutensa Venäjän akressioon ja toiset vastustaa Natoa. Joten persujen politiikka on Kreml lähtöistä.
- Anonyymi
"Putinia ei kannata vastustaa, se on turhaa" - on persujen selkeä viesti ja kremlissä ollaan tyytyväisiä.
Anonyymi kirjoitti:
"Putinia ei kannata vastustaa, se on turhaa" - on persujen selkeä viesti ja kremlissä ollaan tyytyväisiä.
"Suomi olisi vapaampi osana Venäjää kuin EU:N jäsenenä." Teuvo Hakkarainen SK:n haastattelussa.
"Vkuin EI:ssa.anhassa Neuvostoliitossa oli 50 kertaa suurempi sananvapaus ktunOsmium76 kirjoitti:
"Suomi olisi vapaampi osana Venäjää kuin EU:N jäsenenä." Teuvo Hakkarainen SK:n haastattelussa.
"Vkuin EI:ssa.anhassa Neuvostoliitossa oli 50 kertaa suurempi sananvapaus ktun"Vanhassa Neuvosliitossa oli 50 kertaa suurempi sananvapaus kuin EU:ssa."
TEUVO SANOI JA LAURA TODISTI.
Persuejen venäjä- ja vajaamielisyys tuli taas vastaansanomattomasti todistettua ja oikein kahden kahelipersumepin suulla.
- Anonyymi
Huhtasaari ollut hiljaa, kun fanitettava hyökkää.
- Anonyymi
Pian Laura esittää Putinille Nobelin-rauhanpalkintoa?
- Anonyymi
Mikään maa ei pärjää ydinaseille. Vähiten se maa joka ne lähettää.
- Anonyymi
Onko todella Huhtasaari noin putinisti ?
- Anonyymi
On todellakin
- Anonyymi
Ei yksin kopioija vaan persuista 95% on tutkimukseni mukaan venäjämielisiä.
- Anonyymi
Näin on, ja loput 5% on kiinamielisiä.
- Anonyymi
Ei putinissa mitään vikaa ole toivottavasti valloittaa suomen hyvä putin
- Anonyymi
Kopioija on kiilusilmäinen putinistit.
- Anonyymi
Jos uskoo persuja silloin kannattaa uskoa myös Putinia. Puhuvat yhtä "totta" molemmat tahot.
- Anonyymi
Pienen tutkimisen jälkeen selvisi, että aloittaja kirjoittaa näitä "aloituksia" Venäjältä.
Kannattaa siis olla vastaamatta näihin aloituksiin. - Anonyymi
Huhtasaari arvostaa Putinin rauhantyötä.
- Anonyymi
Huhtasaari=Jenni Haukio= MAria Zarapova... samaa sakkia.
- Anonyymi
Persun ongelma on, ettei se ymmärrä venäläisen rauhan-operaation merkitystä, venäläisten erikoisoperaatoiden, miksikä niitä sitten kutsuttaneekaan, vanhassa ajassa niitä kutsuttiin venäläisten-suurhyökkäys-sodaksi.
Se johtuu yksinkertaisesti siitä rahasta , raha on persulla ja omaetu ensin, kuten sostemi sanoo, on vaarallista ajattelua omaetu ensin.
Kaikki keskusta-papitkin, ne kaikki keskustassa rahoitetaan venäläisellä rahalla politisoimaan. Samoin, kuin kokomuksessa, suuret rahat ratkaisevat. Sijoitukset valttia ovat.
Mitä suuremmat sijoitukset, sitä suuremmat tuhot. Pahasti on käynyt
Ukrainassa.Afganistanissa, Georgiassa, Syyriassa jne.
NO SE ON KUITENKIN YLIVERTAISTA IDÄSTÄ NOUSEVA VAARA!- Anonyymi
Persujen ID mepit ovat Putinin taskussa.
- Anonyymi
Huhtasaari kutsui Putinin Suomeen ja samalla kieltää Nato jäsenyyden. Kopioija on Putin fani.
- Anonyymi
Persujen rakkaus Putinia kohtaan ei horju.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Persujen rakkaus Putinia kohtaan ei horju.
Jopa venäjällä usko Putinin voittoon horjuu. ID persut silti uskovat yhä idolinsa Putinin sankaruuteen.
- Anonyymi
Huhtasaari on oikea Putinistitar.
Tuosta on kuule jo aika kauan.
PS kannattaa Natoa, joten voisitko ystävällisesti lopettaa valehtelun.- Anonyymi
Siksi kannatuskin on edelleenkin alamäessä.
- Anonyymi
Populistipuoleet kääntelevät aina takkiaan tuulen mukaan. Eiliset putinistit ovat jo tänään natokiimasta märkinä.
- Anonyymi
Huhtasaari sanoi Putinin tulevan tänne ja ei kuulema voida mitään. Huhtasaari on vielä Natoakin vastaan, joten persujen sidos Kremliin on vahva. Kreml ensin.
- Anonyymi
Persujen putinistisiipi vahvistuu eduskunnassa kun kremlin mannekiini ja moskovan sahuri palaavat Suomeen?!
- Anonyymi
Huhtasaari: "Venäjän erikoisoperaatio Ukrainassa tarvitsee persujen kaiken tuen."
- Anonyymi
Miksi valehtelet, toistuvasti, jatkuvasti ja aina.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi valehtelet, toistuvasti, jatkuvasti ja aina.
Älä putinistipersu hermostu. Sinun juttujasi ei kuitenkaan kukaan usko.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä putinistipersu hermostu. Sinun juttujasi ei kuitenkaan kukaan usko.
Miksi valehtelet, kokoajan?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi valehtelet, kokoajan?
Lauran juttujahan tässä arvostellaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lauran juttujahan tässä arvostellaan.
Niin, ja miksi valehtelet sitten muustakin?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin, ja miksi valehtelet sitten muustakin?
Käyppä "valehtelija-valehtelija" lukemassa avauksen linkkien takaa löytyvät kolumnit. Siellä se totuus luuraa.
- Anonyymi
Persujen motto: Kreml ensin.
- Anonyymi
Miksi sekoilet, samoja valheita toistellen?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi sekoilet, samoja valheita toistellen?
Joko Laura on esittänyt Putinille Rauhan Nobelia?
- Anonyymi
Trumpille esitti ja Putinkin saanee kohta kopioijan esityksenn.
- Anonyymi
Huhtasaari ihailee äärioikeistolaista Putinia, kuten äärioikeistopuolueen edustajan kuuluukin tehdä.
- Anonyymi
Huhtasaari sanoi vaalitenteissä, että Suomi ei mahda mitään Putinille. Ja kummallisinta on se, että hän on putinistien tapaan Nato vastainen.
Huhtasaari oli menossa itse venäjämieliseen unionin ryhmään, joten venäjämielinen kopioija kyseessä.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005632649.html- Anonyymi
Stalinin ja Mussolinin yhteistyö sujui hyvin 1930 luvulla. Italian fasistit ostivat Stalinilta Ukrainalaisten viimeiset viljat (Stalin tapatti 1932-1933 noin 4 miljoonaa ukrainalaista nälkään). Samaan aikaan Mussoliini lainasi talousvaikeuksissa olevalle Stalinille rahaa.
Tätä äärioikeiston ja stalinismi/putinismin poliittisen yhteistyön perintöä jatkavat nyt Perussuomalaiset.
- Anonyymi
Huhtasaari tulee ilmeisesti takaisin Suomeen, jotta olisi lähempänä Putin idoliaan?
- Anonyymi
Monen persun puheet ovat natohaukan ääntelyä, mutta heillä sydän sykkii kuitenkin putinille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Monen persun puheet ovat natohaukan ääntelyä, mutta heillä sydän sykkii kuitenkin putinille.
Vuonna 2015, silloin kun PS pääsi ensimmäisen ja toivottavasti viimeisen kerran hallitukseen, julkaistiin ''Perussuomalaiset, Turvallisuuspoliittinen ohjelma''
Nato jäsenyys tyrmättiin heti ensimmäisessä erässä)
- Anonyymi
Huhtasaari on yksi kovimmista Putinin kannattajista.
- Anonyymi
Teukka ihailee Orbania.
Ketjusta on poistettu 18 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit835968KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3044960Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202628Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei442559Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852711748Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT991624Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171491- 1051397
Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331363seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1161337