Voiko käydä niin

Että ruplanne ovat arvottomia huomenna?
453
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Niin käy ja pitää käydä.

Äänestä

Ei pidä paikkaansa. Minulla on viiden ruplan seteli vuodelta 1938 eikä sen arvo muutu. Keisarin aikaisia rupliakin löytyy ja niiden arvon pysymisestä olen enemmän huolissani.

Äänestä

Itselläni löytyy kopeekka NL:n ajoilta. Eipä tuo yksi kolikko nyt heiluttele talouttani.

Äänestä
  • Meinasin juuri sanoa, että minultakin löytyy muutama kymmenkopeekkainen, mutta niiden lisäksi aika isoja seteleitä 1800 – 1900 -lukujen vaihteen molemmin puolin.

    Ovat hienon näköisiä, mutta pettymys oli suuri kun numismaatikkosivustoilta zoomailin niiden arvoa: ehkä pari – kolme euroa kappale. ; )

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Että ruplanne ovat arvottomia huomenna?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu