Vuorokaudessa uuden Ladan hinta nousi keskimäärin peräti 15 prosenttia, joka on suurin harppaus koko merkin historiassa.
Lada Vestan porrasperäversiossa hinnankorotus on 20 prosenttia, Lada XRAY:ssa 21 % ja Lada Granta porras- ja viistoperissä 14 %.
Korotukselta ei ole välttynyt edes malliston teknisesti kaikkein yksinkertaisimpiin kuuluva malli eli vuodesta 1978 saakka valmistettu Lada Niva 4x4 ( 9%).
https://www.is.fi/autot/art-2000008651907.html
Uusien Ladojen hinnat rajussa nousussa
Anonyymi
2
678
Vastaukset 2
- Anonyymi
Lada on tullut myös Tanskan markkinoille, mutta huomattavasti kalliimpana kuin Suomessa: tanskalaiset joutuvat maksamaan siitä 3 700 markkaa enemmän eli 15 000 markkaa.
- Anonyymi
Skodan hinnatkin taitavat nousta vaikka venäjän tehtaat pyörivät täysillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.742465Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt422096Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.28945- 31830
Äimän käki
Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,154778Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?58640Paikallinen autokorjaamo
Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi6518Vihdoinkin tarjolla sushia!
Onpa mukava, että tän paikkakunnan ruokatarjonta laajenee. Ensi lauantaina pääsee herkuttelemaan kun Kukkoloilta saa su78501- 21495
- 33472