Luin paikallislehdestä, että seurakunnassa on kristillinen jooga, kiinnostaa, että mitä se on?
Kristillinen jooga, mitä se on?
9
175
Vastaukset
- Anonyymi
Joo se ei vissiin ole jupolaisten hommia jos ei sitte sielä kappelissa harjoteta.
- Anonyymi
Lähetyssaarnaaja asennossa venyttelyä tietysti.
- Anonyymi
Ei Jeesus puhunu mistään jookaamisesta, vaan joka seuraa Häntä ja pitää Hänen käskynsä, niin pääsee perille ja perii iankaikkisen elämän.
- Anonyymi
Jookaako Kotakulhaan hirvet?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jookaako Kotakulhaan hirvet?
Ihan hirveetä hommaa koko jooka!
https://kompromissi.fi/kristillinen-jooga-perkeleen-villitys/ - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ihan hirveetä hommaa koko jooka!
https://kompromissi.fi/kristillinen-jooga-perkeleen-villitys/Sitä ihmettelen, että miten on "pesinyt" Ylitorniollekin! Tiedän kyllä tuon eksytyksen joka on tuotu luterilaiseen kirkkoon. Monet uskovat väittävät, että se on vain "jumppaa". Jumpata voi muutenkin ei siihen joogaa tarvita!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sitä ihmettelen, että miten on "pesinyt" Ylitorniollekin! Tiedän kyllä tuon eksytyksen joka on tuotu luterilaiseen kirkkoon. Monet uskovat väittävät, että se on vain "jumppaa". Jumpata voi muutenkin ei siihen joogaa tarvita!
Voihan se olla hyväksi. Saattas nuo jupoukotki siinä hommassa vähän vetreentyä niin ei tarttis ens syksynä hirviä tieltä ampua ko pääsis ojan yli.
- Anonyymi
Paskan ristillistä joogaa tarvihe mihinkään, kotona nokko revitellään raajoja.
- Anonyymi
Venyttelyä se vain on
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 396925
- 323908
- 453280
- 342844
- 162662
- 372228
- 162176
- 372092
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons482047- 391980