Onkohan totta huhu, että kriisikunta Kemi lopettaa koivuharjun koulun ja siirtää oppilaat karihaaraan ensi syksynä.
Koivuharjun koulu
26
1885
Vastaukset
- Anonyymi
On,mahtuvat samoihin tiloihin,viisasta säästöä.
- Anonyymi
Ei ihme vaikka avaisivat uusilla laadukkailla huonekaluilla ja muilla laitteilla ihan omalla pakolaisrahoituksella, jonka valtio antaa taas pakolaisrahoitukseen vain Ukrainan pakolaisten koululaisten käyttöön. Jonnekkihan ne niitä kouluja kuitenki kehittelee pakolaisia varten. Noin alkuun tulossa 7000 ihmistä.
- Anonyymi
Voi ei, persehedelmä ei pääsekään keskuskouluun 😂😂
- Anonyymi
Kriisikunta joutuu lopettamaan vielä paljon muutakin.
- Anonyymi
Veikkaa sinne tulevan vielä paljon pakolaisia, pakolaisista saadut rahat on monia kaupunkeja/kuntia ennenki kiinostanut. Ne pakolaiset tuovat "hengitys rahaa" kaupungille lisäksi kuluttavat sosiaalitoimistosta saaduilla rahoilla kauppoihin, ryypiskelyyn ja muuhun hupiin.
- Anonyymi
Kyllä nevirkistää katukuvaa ja talouselämää.
- Anonyymi
Säästösyistä on pakko lopettaa kouluja ja keskittää. Muutaman vuoden kuluttua asukkaita on noin 15000 ja nekin eläkeläisiä. Kouluja ei tarvi eikä päiväkoteja.
- Anonyymi
Tosi puhetta on.
- Anonyymi
Kemi on persreikä asuinpaikkana.
- Anonyymi
Persereiän vieressä on joskus ihana pimpero.
- Anonyymi
Menee minne hyvänsä Kemin seudulla aina haisee sukkamehulle.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Menee minne hyvänsä Kemin seudulla aina haisee sukkamehulle.
Kannattaisi vaihtaa sukat ja ennen puhtaitten sukkien laittoa jalkaan pestä ne jalat.
- Anonyymi
Hiekkaa päälle ja olkaa hiljaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hiekkaa päälle ja olkaa hiljaa
Neljän vuoden ajan sesonki tuote tuo Kemin sukkamehu, turistit varmaan muistaa sen aina.
Kemissä sitä vain jatketaan kestävän hajuista ilmastopolitiikkaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Menee minne hyvänsä Kemin seudulla aina haisee sukkamehulle.
Kemissä ei haista edes omaa pierua, ei vaikka olisi pitkä roiskuva pieru.
- Anonyymi
Henkilökohtainen hygienia on tärkeää,jos et itsestä välitä muut kiitävät.
- Anonyymi
Varmaan lopettaakin, mutta miten Hepolan koulu. Eikö senkin lopettamisesta puhuttu?
- Anonyymi
Kyllä taitaa loppua Koivuharjun mukava koulu.
https://yle.fi/uutiset/3-12368286 - Anonyymi
Mitäpä kouluilla tehhään kun lapsiakaan ei kohta ole. Voishan siellä tietenkin eläkeläisille opettaa vaikka hula hula tansseja, äijäjoogaa ym. mukavaa.
- Anonyymi
Koivuharjun koulu on vielä seuraavan lukuvuoden ja nykyiset vitoset jatkaa kutosluokan vielä Koivuharjulla sen sijaan, että menisivät jo Karihaaraan. Tämä on tieto joka vanhemmille on vasta annettu.
- Anonyymi
Siis Koivuharjun koulu suljetaan keväällä 2023. Olenko ymmärtänyt oikein? Kemiinhän pitäisi jäädä vain yksi yläaste. Onko se Karihaaran vai Syväkankaan koulussa?
- Anonyymi
Jep,syväkankaalla jatkot.
- Anonyymi
On totta. Käyn itse koivuharjun koulua ja se on suljettavissa.
- Anonyymi
Vanha home koulu puretaan pois.
- Anonyymi
Ite et ole käyny koulua, homenokkakin on yhdys-sana.
- Anonyymi
Taitaa olla Kemissä ainoa homeeton koulu.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662288Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381883Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣241568Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1711540Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.861293Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1841204Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬241120Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1101115En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9942- 77939