Miksi vastustatte että alkoholia juova mies saa naisia helpommin kun te raittiit. Sehän nyt on selvääkin että kun menee baariin niin sielä tutustuu naisiin. Ei naiset mene baariin huvikseen vaan kyllä ne miestä haluaa myös.
Mikä teitä vaivaa
Anonyymi
1969
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Häpy end. Kateellista porukkaa kun joku saa naista niin alkaa lynkkaaminen koska itse eivät koskaan käy ulkona vaan luulevat että naisia tulee oven taakse eikä tarvii itse tehdä mitään.
On tullutkin.
En mä ole nähnyt kenenkään täällä tuota kiistävän. Varmasti baareista saa seuraa. Kyse on vaan siitä millaista seuraa.
Jep. Kyllä baareista aina juoppoja löytyy. Eri juttu sitten kuka helvetti sellasen riesakseen haluaa.
Ihan tavallisia ihmisä baareista löytyy. Vähemmän tietysti alaikäisiä, vanhuksia ja esim pienten lasten isejä ja äitejä, mutta ehkä niillä ei niin väliä.
Jopa pääministerin on pakko päästä välillä baariin rentoutumaan. Onpa nykyinen presidenttikin nähty baarissa kaljalla.
Jotenkin omituinen asenne, että baarista löytyisi vain juoppoja tai muuten epäonnistuneita ihmisiä.
Minä (eli hän, jolle vastasit) en puhunut, enkä edes ajatellut juoppoja tai epäonnistuneita ihmisiä. Tuo oletus kertoo sinun ajatuksistasi, ei minusta.
Tavallisuuskin on muuten suhteellinen käsite. Lisäksi, jos vaikka etsii jotain "epätavallista" niin mitä väliä sillä on mistä löytyisi "tavallisia"? Kuten sanoin niin "kyse on siitä millaista seuraa (sieltä baarista löytyy). Jos vaikkapa itse on lähes raitis eikä ikinä normaalisti käy baareissa niin ei sieltä baareista silloin kovin sopivaa seuraa löydy. Siellä kun käy ihmisiä, jotka käyvät baareissa (oletettavasti).
En+oikeastaan+kommentoinut+erityisesti+sinulle.+Samassa+ketjussa+joku+oli+kommentoinut,+että+baareista+löytyy+juoppoja.
Monien+baarivuosien+kokemuksella+sanoisin,+että+kyllä+sieltä+maarista+niitä+melkein+raittiitakin+löytää+jos+vaan+katsoo+tarkkaan.
Entisen+vaimoni+löysin+harrastuksen+parista+ja+hänelle+kehittyi+alkoholiongelma.+Nykyisen+parisuhteen+naisen+kohtasin+ensimmäisen+kerran+baarissa+ja+hän+juo+alkoholia+hyvin+hyvin+harvoin.
Baareihin+tulevat+jopa+täysin+raittiitkin+tanssimaan+tai+kuuntelemaan+musiikkia,+mutta+ehkä+ns+raivoraittiin+kohtaamiseen+ei+ainakaan+pubi+ole+paras+paikka.+Esim+miehistä+vain+n.+10%+sanoo,+että+he+eivät+ole+juoneet+lainkaan+viimeisen+12+kk+aikana.+
Niistäkin+täysin+raittiista+miehistä+varmasti+osalla+on+alkoholiongelma,+osa+on+uskonnollisia+jne.
Oikeastaan se suht raittiuskaan ei ollut tuossa se olennainen. Baarissa käymättömyys oli se olennainen. Itseainakaan en oikein tee mitään baareissa viihtyvällä seuralla. Se on ihan sama juoko se siellä vai ei. Jos se toinennon baarissa ja minä jossain muualla niin ei siitä mitään tule.
Ja siis toki jos minä, juuri koskaan baarissa käymättömänä, baarissa kävisin niin varmasti muutkin vastaavat ihmiset joskus baarissa käyvät. Vaan todennäköisyys siihen on häviävän pieni, että sattuisin samaan paikkaan samaan aikaan toisen vastaavan kanssa, joka on viimeksi käynyt baarissa viisi vuotta sitten.
No ilmankos sitä sitten keikutaan yksin.
En ole ollut sinkkuna koko tuota aikaa. Sinkku olen ollut viimeisen kaksi vuotta. Sitä edelliset 8 vuotta olin parisuhteessa. Se parisuhde ja sen synty taas ei liittynyt mitenkään baareihin, kuten ei kyllä mun toinenkaan parisuhteeni liittynyt. Vaan siis ymmärrän kyllä baarien tärkeyden heille, jotka eivät kykene olemaa sosiaalisia missään muissa olosuhteissa. Itselleni se taas ei ole koskaan tuottanu ongelmaa.
Pääministeri löysi miehensä baarista. Vain viinaa juomalla mies tutustuu naisiin baarissa.
T viinamies
Vettä juomalla ei saa naisia. Muutenhan kaikki olisivat parisuhteessa.
Puppua tuo tekstisi. Veden voimalla pokattu useampi kuin tiedätkään.
Viinaahan se vain onkin, vai mitä? Se alkaa veellä. Kuin pommi peellä mihin se jää kuin puu joka kerran kaatuu. Vittuilu on samaa puuta. Suomea on hieman herätelty horroksestaan
Ilmeisesti näin.
Alkoholi haisee ja maistuu pahalta ja sitä juovat vielä pahemmalta. T. Raitis
Mikä sinua vaivaa?
Menkää huomenna baariin.
Kusipäisyys vaatii lisää kulkutautia?