Pomo vauhkoontui kun myöhästyin vähän töistä. Nyt on kamalan liukkaat jalkakäytävät ja pihat. Parempi myöhään kun ei milloinkaan.Kun Venäjä hyökkää Suomeen ei pommisuojasta lähdetäkään töihin.
Pomo jaksaa valittaa.
Anonyymi
7149
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
onko tapanasi myöhästyä. Tänään selityksenä liukkaat jalkakäytävät. Huomenna kenties liian kirkas auringonpaiste. Töihin pitää lähteä ajoissa. Silloin ehtii varmasti.
Juuri näin. Netistä on helppo katsoa päivää aiemmin että mikä keli tulee olemaan. Sitten vaan lähtee töihin 10 minuuttia aikaisemmin kuin normaalisti jos kelit on vittumaiset. Ei ole vaikeeta tämä homma.
Just noin, 4 tuntua aikasemmin
Kenkää ja Hetii
Tämä. Sori vaan aloittajalle, mutta töistä ei myöhästytä sään takia kuin kolarin/muun merkittävän vahingon sattuessa. Tämäkin kertaluonteista.
Töissä ollaan Aina 45 minsaa etuajassa, bitäis senyt tajuu.
Minä olen töissä koko viikon yht soittoo, en lähde ikinä pois ku vasta poliisisaattueessa, enkä halua palkkaa edes, sattuu olemaan hilloo muutama euroo jemmas. Joten annan pomomolle mun palkan, ku sil niin vaikeeta