Venäjää kun haluavat bensan ja energian hinnan ylös ruuan hinta ylös ja pulan ja palkkoja alemmaksi jos olis amerikan yhrysvallat ja demokratiaa niin bensan hinta alemmaksi ruoka halvemnaksi palkkoja ylös 100 kertaiseksi venäläiset ja venäjän mieliset haluaa kaikki kallistuis ilman syytä ja stalinia ihannoidaan kun tappoi kansaansa eli venäläiset kuten sauli niinistö marin orpo ym haluaa hinnat ylös ja tappaa kansalaisia nälkään
Onko nato ja eu venäläisiä
Anonyymi
560
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Asioiden ymmärtäminen voi toisille olla haastavaa. Lähtökohtana kuitenkin tässäkin tapauksessa on ja tulee olemaan se, että seisotko hyvän vai pahan puolella? Jos haluat seisoa pahan puolella, alistut ja tyydyt kohtaloosi, jonka paha sinulle määrää, alistuminen tarkoittaa myös sitä, että pahempaa olisi myös jatkossa luvassa.
Jos sinulla on järkeä ja uskot mahdollisuuksiin vaikuttaa asioissa myönteisempään suuntaa, haastat pahantahtoiset voimat, et luovuta taistelussa, vaikka aluksi voi vähän kirpaista, mut jos selviät taistelusta voittajana, sinua odottaa paljon parempi, ymmärtävämpi ja arvostavampi tulevaisuus, jossa ihmisarvolla on merkitystä.
Kumman joukoissa mielummin seisoisit? Minusta Ukrainan sodassa hyvä vastaan paha on selkeämpi, kuin koskaan aiemmin. Siitä voimme vain kiittää demokratian mahdollistamaan läpinäkyvyyttä. Valheet ja propaganda, eivät anna samanlaista selustatukea ja varmuutta tulevaisuuteen, mitä ihmiset toivoo mielessään.
minun mielestäni oli hycvä juttu kun Putn ett' sovooöot pääsevätavet
Voisin vastata niin NATO = Northerm Atlanick ... ja sitten Russian Federation on eri.
naton merkki on aika jooh kun pitäisi olla puolustusliitto niiin trähräin kucassakin jo heh, eli
Oiikeasti pidän paljon tuosta tuosta NAO:n merkistä vaiitä kkoska niina ja voi ottaa peilikuvankin :D