Onko nato ja eu venäläisiä

Venäjää kun haluavat bensan ja energian hinnan ylös ruuan hinta ylös ja pulan ja palkkoja alemmaksi jos olis amerikan yhrysvallat ja demokratiaa niin bensan hinta alemmaksi ruoka halvemnaksi palkkoja ylös 100 kertaiseksi venäläiset ja venäjän mieliset haluaa kaikki kallistuis ilman syytä ja stalinia ihannoidaan kun tappoi kansaansa eli venäläiset kuten sauli niinistö marin orpo ym haluaa hinnat ylös ja tappaa kansalaisia nälkään
560
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Asioiden ymmärtäminen voi toisille olla haastavaa. Lähtökohtana kuitenkin tässäkin tapauksessa on ja tulee olemaan se, että seisotko hyvän vai pahan puolella? Jos haluat seisoa pahan puolella, alistut ja tyydyt kohtaloosi, jonka paha sinulle määrää, alistuminen tarkoittaa myös sitä, että pahempaa olisi myös jatkossa luvassa.

Jos sinulla on järkeä ja uskot mahdollisuuksiin vaikuttaa asioissa myönteisempään suuntaa, haastat pahantahtoiset voimat, et luovuta taistelussa, vaikka aluksi voi vähän kirpaista, mut jos selviät taistelusta voittajana, sinua odottaa paljon parempi, ymmärtävämpi ja arvostavampi tulevaisuus, jossa ihmisarvolla on merkitystä.

Kumman joukoissa mielummin seisoisit? Minusta Ukrainan sodassa hyvä vastaan paha on selkeämpi, kuin koskaan aiemmin. Siitä voimme vain kiittää demokratian mahdollistamaan läpinäkyvyyttä. Valheet ja propaganda, eivät anna samanlaista selustatukea ja varmuutta tulevaisuuteen, mitä ihmiset toivoo mielessään.

Äänestä

minun mielestäni oli hycvä juttu kun Putn ett' sovooöot pääsevätavet

Äänestä

Voisin vastata niin NATO = Northerm Atlanick ... ja sitten Russian Federation on eri.

Äänestä

naton merkki on aika jooh kun pitäisi olla puolustusliitto niiin trähräin kucassakin jo heh, eli

Äänestä

Oiikeasti pidän paljon tuosta tuosta NAO:n merkistä vaiitä kkoska niina ja voi ottaa peilikuvankin :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Venäjää kun haluavat bensan ja energian hinnan ylös ruuan hinta ylös ja pulan ja palkkoja alemmaksi jos olis amerikan yhrysvallat ja demokratiaa niin bensan hinta alemmaksi ruoka halvemnaksi palkkoja ylös 100 kertaiseksi venäläiset ja venäjän mieliset haluaa kaikki kallistuis ilman syytä ja stalinia ihannoidaan kun tappoi kansaansa eli venäläiset kuten sauli niinistö marin orpo ym haluaa hinnat ylös ja tappaa kansalaisia nälkään

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu