Kolarin kunta taitaa mennä jo Kittilän ohi heittämällä. Hallitus oli valtuuttanut ottamaan asianajotoimiston, kun kuntaan oli taas haaste tullut käräjiltä. Kolarihan on riitainen kunta. Ei ihme, että hallintojohtaja otti ja lähti. Olisko sinnekin päin painetta tulossa. Ja entisen kunnanjohtajan käräjät selviää kohta.
Kolari ei vaikuta houkuttelevalta työpaikalta ja kunnan maine katoaa silmissä.
Kommunistit ja kapitalistit tappelee keskenään ja siinä sivussa vastustetaan kaikkea.
Ja taas kunta käräjille
10
1272
Vastaukset
- Anonyymi
Riitely alkoi kun persut pääsi valtuustoon. Nyt ovat vain K21 nimellä.
- Anonyymi
Vai olisikohan siellä nyt putsaus käynnissä huonosta johtamisesta, kuten K21 lupasi. Kolarissa riittääkin sarkaa vt kunnanjohtajasta johtavaan lääkäriin. No nuo asiat taitaa ratketa kohta eläköitymisellä. Näyttää siltä, että kunnan hallinnossa on alkanut remontti K21 lupauksen mukaisesti.
- Anonyymi
Aika hoitaa..
Syyt nahisteluun ovat tunturipuolueen ylimielinen asentoituminen, vanhatjermut ja harri potteri,,,Kunnatalon porukka kokonaan uudelleen jakoon. Ketä enään kiinnostaa tulla kun kuntalaiset ja kunnan päätttäjät ovat no kauhalla ei ole kaikille annettu
- Anonyymi
Kuka maksaa lakimiehen jos käy kuin Kittilässä kävi? Hyvä että uusi pesukone ostetaan kuntaan.
- Anonyymi
puuhastelua on Kolarin hommat. Vastuunpakoilua... tehtäviä on mutta oikeat tekijät puuttuu... kaikki katoaa pykälien taakse...
- Anonyymi
Toivottavasti tekninen puoli puhistetaan johtoporrasta myöten siinä samala ko kunnan yhtiötki
- Anonyymi
olen samaa mieltä teknisestä toimistosta , johtajaa myöten eivät ole kun oman edun tavottelijoita Nm. vaimo / ystävät kuntaan töihin !
- Anonyymi
Onko sulla ryyppy päälä vai kello sekasin ko yölä kirjottelet. Nytki oli neljä kirjotusta.
- Anonyymi
Näin on. Kavereille hommataan töitä, mutta itte ei viitti tehä mitään. Valittaa vaan ko on niin paljon töitä ettei kerkeä ees kahvitunnilta pois.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näin on. Kavereille hommataan töitä, mutta itte ei viitti tehä mitään. Valittaa vaan ko on niin paljon töitä ettei kerkeä ees kahvitunnilta pois.
Simo Salmisen rotestilaulu sopii tämänkin ketjun kirjoittajiin oikein hyvin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 67990
Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies123982Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait267942Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka317909Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k507858Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768