Ei väliä juoksetko 3, 10 tai 42km ja onko vauhtisi 4, 7 vai 10min/km. Olet silti hölkkääjä.
Hölkkä kuuluu kaikille
54
1096
Vastaukset
- Anonyymi
Maistuuko hapan?
- Anonyymi
Kiitos tästä. Luulin aiemmin, että hölkkä kuuluu vain ammattijuoksijoille.
- Anonyymi
Alle 40min kympin juoksijat eivät ole enää hölkkääjiä vaan ammattijuoksijoita.
- Anonyymi
Ammattilaisen raja on noin 28 min. Sitä hitaammille tuskin maksetaan missään mitään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ammattilaisen raja on noin 28 min. Sitä hitaammille tuskin maksetaan missään mitään.
Pururadalla on moottoriajoneuvoilla ajo kielletty
- Anonyymi
Perjantaina huano kirjotella kun olet ottanut miestä väkevämpää. Tule jutteloo maanantaina kun selvä päivä
- Anonyymi
Kuuluu huonosti, mitä?
- Anonyymi
Hölkkä ukot rentoja
- Anonyymi
Hölkkä humalassa. Onko rentoa?
- Anonyymi
Onko sitä oltu Sammakkokoutsin opissa?
- Anonyymi
Ei saa juosta ellei kymppi mene alle 40.
- Anonyymi
AIJAI KU ALKO VIE UKOT TURMIOON
- Anonyymi
leijona putelit piiloon kaikilta.
jos et usko, elä luule tapion olevan eri kuin leijona. - Anonyymi
Ruppeehan pötköttämmään, ruppeehan pötköttämmään, kaekessa raahassa, laeskasti, raakeesti ja mielhyvvee lisseevästi. Ruppeehan retkottammaan, ruppeehan retkottammaan vuakatassoon, pitkin pittuuttas. Myllee ruhhoos vähän aekoo, jotta löyvvät sen aenutluatusen vaen sinulle itelles passoovan löhhöömislötkääksen. Ei piä ennee jännittee eikä hättäellä, mitä sitä turhoo hötkyilemmään, mitä sitä turhoo – ei passoo jännittee – ei passoo. Silimäluomessii suavat paenua iliman aekojaan kiinni ja luomiloetten alla silimämunat vuan hiljoo muljahtelloo. Kaekki iänet häepyy kaavemmas ja kaavemmas. Rassoo aaki korvanhörökkees ja seoroo vaen tämän muakisen ja miärätietosen iänen tarjoomia sukkestioeta, mitkä taekavoemallasa suatteloovat sinut suavuttammaan aenutkertasen aatuvaallisen taevaallisen pumpuljmasen onnellisuuven sylleilyn, missä vuan keijukaasten laalelut soep ja kaekuu. Pikkuhiljoo piäset yljmuallisen raahallisuuven verrattommaan olotillaan, köllöttelet rennon raakeena, rennon raakeena kuin kotosessa suonsilimäkkeessäsä perjuatteellisen vähäelleesesti iäneti märkänevä puhasrotusen mehtäsian ruato. Ruppee huiloomaan, ruppee huiloomaan oekein tosjtarkotuksella, luines, lihones ja läskines. Piannii ruhos lojjuu tääspaenollisen naatinnolllisuuven tyyneyvessä, missä mahassii suap kellottoo rupsuttoo suolinesa kaekkinesa ihanaesen makkeesti kuin maeto juustokulhossasa. Huokase parj erj kertoo paenavan raskaasti, jotta henkee salapoo ja selekärankoo russaatteloo. Voet vaevihkoo aestija, miten aatokeenisuus rassoo maksoo ja haemoo suotusalla vaekutuksellasa.
Haako henkee, haako happee, mitä hittaammin haakot henkee, sitä hittaammin syvämmessii pompottelloo ja mitähittaammin syvämmes pompottelloo, sitä hittaammin haakot happee. Jos meinoo syvämmes pompottelu liikoo hiastua tae meinoo lakata kokonasa pompottelemasta, niin haako kiireesti lissee happee, lissee happee. Haako yljnoppeuvella ja johan tuasiisa alakaa syvämmessii osottoo elämisen merkkilöetä. Ramasoo ja raakasoo, ramasoo ja raakasoo, laeskottaa naatinnollisesti. Jos meinoo ylen-miäränen naatiskelu käävä yljvoemaseks kestee, nii laakasevälleesä. Naati ja laakase, naati ja laakase. Jotta voesit varmistoo ihtes ja ruhos täävellisen rentouvven, pittää sinun kipinheittoo lukkuunottamatta tehä kaekenmoesia kiännöksiä ja viännöksiä, mutjautuksia ja kutjaotuksia. Jännitä kokkeeks oekeeta kättä ja löysee vasenta jalakoo. Jos meinoo oekeessa siäressä vettee suonta, out onnistununnna jo melekosen tyyvyttävästi.
1 rento jakso - Anonyymi
Tämän rentoottamisohjemakokonaesuuven uuttera käättö takkoo, alleviivoo ja mahollistaa, että piäset huippuloille ellet sitten satu puttoomaan. Vuan sittenpähän sitä onnii aekoo ja aehetta rentootuva. Joten siitä sitten vuan harjottammaan yöllä, uamulla ja iltasella. Perrään antamaton reeninki tekköö sinustakkii hölkän maesterin. Että siitä sitten vuan harjottammaan!
Suatu Mäntsälässä rennolta ukolta, joka kertoo olevasa enonkoskelaisssyntyinen lorvailija, elämän virrassa ajjaatunu nuapurin viärälle puolelle.
3 rento jakso- Anonyymi
Saisiko saman juostessa kuunneltavana rentoutus podcastina? Kesto 45 minuuttia.
- Anonyymi
Hölkkä rentoa on 😊
- Anonyymi
Putelitko kilisee
- Anonyymi
Hölkkä on rankkoo hommoo.
- Anonyymi
Tärkeintä on rentous hölkkässä. Saa naatiskella ja pysyy vammat poissa. Sub 40min kymppi on vain kiva bonus, muttei muuta rutiinien luonnetta.
- Anonyymi
Korkkasin uamusta. Jäi hölkkä tekemättä.
- Anonyymi
Sykeohjattua hölkkää kansalle. Karvosen kaava, zone 2, meditatiivista kuntoilua.
- Anonyymi
En ole mikään hölkkääjä. Olen juoksija, koska sanon että olen. Ei sillä, että juoksisin kovaa tai pitkälle.
- Anonyymi
kerran koetin hölkkää.
En koeta toiste. - Anonyymi
Kitelit Pulisee
- Anonyymi
Vali vali.
Paljonko tulos sinulla vantaalta?- Anonyymi
En ole mikään hölkkääjä Vantaalta. Olen juoksija. Keskimääräistä parempi vieläpä.
- Anonyymi
Uamusta kukaan puijolle?
- Anonyymi
Onko siellä latuja vai lenkkipolkuja talvella?
- Anonyymi
Jotka pystyy.
- Anonyymi
Ne piirtää joilla on liitua.
- Anonyymi
Ihanasti sanottu. Hölkkä kuuluu kaikille. Kehopositiivisuus vauhista riippumatta.
- Anonyymi
Juu. Hölkkä kuuluu kaikille painosta riippumatta. Alottaa vähän kerrallaan.
- Anonyymi
Miula paino nousee kehopositiivisuuen myötä.
- Anonyymi
Sonta kuuluu kaikille, hölkkä ansaittava.
- Anonyymi
Hölkkä on sisäänrakennettuna Vantaalaisilla. Urbaanit juoksee.
- Anonyymi
Olisin toivonut suurta hölkkäkeskustelua
- Anonyymi
Ei hölkkää urbaaniin Helsinkiin. Ei hölkkää minnekään paitsi vantaalle.
- Anonyymi
Hölkkääjät kovia.
- Anonyymi
Hölkkä kuuluu kaikille.
- Anonyymi
Kehopositiivisuus tullut hölkkään. Isot ihmiset hölkkäävät ja ohjelmoivat 8km/h harjoittelujaan.
- Anonyymi
Juu. Hölkkä positiivisuus in. Hölkkä kuuluu kaikille.
- Anonyymi
Juu. Kaikki hölkkää
- Anonyymi
Juu. Hölkkä kuuluu kaikille.
- Anonyymi
Hölkkä jää hölkkä jää
Leijonaa puodista kitusiin.
Hölkkä jää. - Anonyymi
Hölkässä maaseuvun tulevaisuus.
- Anonyymi
Hölkkä nostaa sykkeet tappion kun flunssan jälkeen yrittää hölköttää.
- Anonyymi
tappiin
- Anonyymi
Jukka Ikkalan tasa arvo työ avasi naisten kympin ukoille.
- Anonyymi
Hos. Hölkkä on sontaa.
- Anonyymi
Mitä Annille kuuluu?
- Anonyymi
Rento hijas hölkkä on kaikille rentoa hijasta hölkkää
- Anonyymi
Hölkkä ou jea.
- Anonyymi
Miulle kolme km tunnissa rento peli.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17222247Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant739450Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297440Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va796291SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1805914Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344936HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1074591Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm984340Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo842012Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k771310