Naisten väliset

Anonyymi

kierot symbioosit- onko tuttua? Tarkoitan tällä esimerkiksi sitä, että toinen kehittelee toiseen sellaista sidettä, että ”me ollaan niin samanlaisia” ja tämä ns mehenkisyys tarkoittaa käytännössä sitä, että jos toisen elämäntarina poikkeaa omasta, niin se täytyy lähes eliminoida ja/tai olla sairaalloisen mustasukkainen kaikesta erillisyydestä ja mikä ei ole johdettavissa suoraan itseen. Jos pojat oppii toisinaan hyvin epätervettä joukkohenkeä, niin ei nämä tyttöjen bestis-kuviot sen terveempiä ole ja saattaa heijastua myös aikuisiän ihmissuhteisiin ja tämä epäterveys on varmasti yleisempää mitä tunnustetaan . Olisin erittäin kiitollinen, jos mahdollisissa vastauksissa olisi jotain muuta sisältöä kun ”minulla on niin terveitä ihmissuhteita ja kannattaa valita seuransa paremmin”. Mistäpä sitä tietää millainen toinen pohjimmiltaan on ennen kun tutustuu.

5

116

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Täydennä minua, puhu minun asioista, tue kaikessa minua, on vain minä minä minä

    • Anonyymi

      Helppoa sikäli, kun ei ole mitään tarvetta saada uusia ystävyyssuhteita aikuisiällä naisten kanssa. Erityispiirteeni vaikuttaa niin että viihdyn yksin ja tykkään kulkea yksin ja tehdä asioita yksin. Nyt olen alkanut kiinnostua uuden kumppanin saamisesta ja kumppani olisi myös ystäväni.

      • Anonyymi

        Ei provoilua ja roolieläytymistä kiitos, harkitse sukupuolen korjausta jos siltä tuntuu ja ilmeisesti tuntuu


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei provoilua ja roolieläytymistä kiitos, harkitse sukupuolen korjausta jos siltä tuntuu ja ilmeisesti tuntuu

        En ymmärrä mitä tarkoitat.


    • Anonyymi

      Tunnistan tuon mutta en tiedä onko se vain naisten ongelma. On vaikea olla oma itsensä, tutustua itseensä, hyväksyä itsensä jos väärällä tavalla on tarve kuulua joukkoon. Siinä kadottaa oman persoonansa. Ideaalihan olisi se että ihmiset pystyisivät olemaan yhteisöllisiä kaikenlaisten persoonien kanssa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oulaisten vaalit, hyvä alku mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      6
      4215
    2. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      115
      2546
    3. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      68
      1078
    4. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      208
      1011
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      39
      952
    6. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      911
    7. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      884
    8. 36
      846
    9. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      120
      836
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      35
      802
    Aihe