Eli jos kukaan ei ole kiinnostunut, täytyy tyytyä olemaan ikuisesti sinkku.
Ketään ei voi pakottaa seurustelemaan itsensä kanssa
Anonyymi
774
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Jokaisen pitäisikin olla itsensä paras kaveri.
Ja pyrkiä olemaan paras mahdollinen itsensä myös ulospäin. Jollei siihen pysty niin hyvä pyrkiä olemaan ainakin vähemmän haitaksi muille.
Kaikkia ei ole luotu kumppaneiksi tai seurustelemaan eli eivät osaa seurustella olla parisuhteessa eikä osaa seksiä eli huonot ja osaamattomat ja epäkelvot jää yksin ja hyvät ja parhaat ja osaavat saa suhteen kumppanin ja seksiä
Ei kait kukaan voi itsensä kanssa seurustella??! Vai voiko??
Olet täysin väärässä, jos kirjaimellisesti aloituksesi otsikkoa luetaan.
"Ketään ei voi pakottaa seurustelemaan itsensä kanssa"
Eli ketään ei voi pakottaa tykkäämään itsestään? Tuon aloituksesi otsikon voi lukea kahdella tavalla ja kieliopillisesti se mitä ilmeisesti tarkoitat, ei toteudu aloituksesi otsikossa ellei lukija tarkalleen niin halua.
Itsensä kanssa on hyvä olla. Kun on yksi kauan kestänyt parisuhde takana ja tottunut vuosia olemaan yksin, niin se on kyllä parasta näin vanhemmalla iällä. Saa elää juuri niin kuin itse haluaa. Ei jaksa enää ruveta totuttelemaan uusiin ihmisiin ja heidän tapoihina.
Minä pidän itsestäni juuri sellaisena kuin olen, niin se on aina ollut.