Heippa,
Missä 80-luvulla syntyneitä sinkkumiehiä voi tavata Stadissa, jos ei itse käy baareissa (sieltä löytynee tiettyä seuraa) ja ei käytä tinderiä tai muuta nettitreffisivuja? Tindereistä ja nettireffeistä pelkään löytävän vain sellaista asiatonta seuraa. Kahvilassa olisi kiva tutustua, vai pitäisikö keksittyä kuntosaliin - siellä moni käy kaiketi vain treffaamassa kuntoilun sijaan... minä käyn ryhmäliikuntatunneilla ihan urheilun kannalta, mutta niissäpä ei ole miehiä oikeen...
Vai onks niin että suomalainen mies ei tee aloitetta muualla kuin baarissa?
Missä tavata fiksu sinkkumies?
5
987
Vastaukset 5
Miksi ihmeessä pitkällisen feministisen tasa-arvotaistelun jälkeen hiukan tasa-arvoisemmassa maailmassa ja huomattavasti tasa-arvoisemmassa parisuhde-Euroopassa pitäisi juuri miehen tehdä se aloite? Miksi?
Jos sovitaan, että jätät suomalaiselle miehelle sen aloitteen tekemisen sinne baariin (jossa et käy) ja hoidat ihan itse aloitteen tekemisen muualla, sopisiko?
Urheilu ja harrasteet ylipäänsä sekä työ ja opiskelu ovat ällistyttävän hyviä ympäristöjä tavata saman henkisiä ihmisiä, suosittelen panostamaan niihin, kun baarit ja tinderit eivät ole sinulle mieleen.- Anonyymi
Hihhih
- Anonyymi
Mikä ihmeen feministinen tasa-arvo??? Mistä päättelet, että aloittaja nainen??? Kuule, mua kiinnostaa molemmat mutta miestä haluan
Anonyymi kirjoitti:
Mikä ihmeen feministinen tasa-arvo??? Mistä päättelet, että aloittaja nainen??? Kuule, mua kiinnostaa molemmat mutta miestä haluan
Rauhoitu ja keskity luetun ymmärtämiseen. Sanoin feministinen tasa-arvoTAISTELU, en feministinen tasa-arvo, joka on oikeastaan verbaalinen masturbaatio.
En tuonut kommentissani missään kohtaa esille olettamusta aloittajan sukupuolesta, joten palaamme takaisin alkuun, rauhoitu ja keskity luetun ymmärtämiseen.
Mulle on täydellisen yhdentekevää, oletko joku satunnainen höpöttäjä vai aloittaja, ja sitäkin vähemmän mua kiinnostaa se, kiinnostaako sua miehet, naiset, muun sukupuoliset, eläimet tai vaikka postimerkkeily. Riittää, että itse tiedät sen ja KESKITYT lueatun ymmärtämiseen. Joo, kiitos.
- Anonyymi
Sinkkumiehiä tapaa monessakin paikkaa, mutta jos määreenä on fiksu, niin se karsii jo tarjontaa ja paikkoja huomattavasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134762Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197720Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars102686Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47667Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!28653- 61629
- 47590
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59535Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29531Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520