Että parin vuoden päästä venäjä hyökkää suomeen ja joudutte sen takia lopettamaan palstailun?
Voiko käydä niin
Anonyymi
1272
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Täytyy varmaan lopettaa ennen sitä.
Minä pelkäsin sodan alkaessa niin paljon, että nyt ei enää riitä palontunteita.
Se tulee, mikä on tullakseen.
Päivä kerrallaan, voi olla tai sitten ei. Ehkä tarve vielä suurempi. "miten lämmitätte asuinhuoneenne", mitä vaihdatte elintarvikkeisiin, miten rakennatte torsulkuja, montako ..
Turha pohtia moisia. Eihän sitä tiedä onko edes hengissä parin vuoden päästä.
Höpö, höpö. Vaikka tulisi ydinsota, niin palstalta ei poistuta. Ainoastaan omat hautajaiset ovat hyväksyttävä syy olla pois palstalta.
Siinä nyt ei ainakaan mitään elämänsisältöä menetä, jos tämä palsta loppuisi. Kävipä täällä koska vain, samat naisia haukkivat miehet näkyvät näpyttelevän täällä katkeria kommenttejaan, kun tosielämässä eikä edes tinderissä kukaan ole vastannut soidinhuutoon.
Jo kantapersu esi-isämme rakas valtiojohtajamme Urho Kaleva Kekkonen totesi: vaikka kaikki muut maat hyväksyisivat Neuvostoliiton kommunismin niin Suomi ei tule sitä milloinkaan hyväksymään.
( hihitystä )
Jonkun kyber iskun tälle palstalle venäjä vois ainakin tehdä. Samat miehiä haukkuvat katkerat feministit kitisee palstalla vuodesta toiseen. Mitään ei maailma menettäis, jos tämä palsta lakkais olemasta.
Lopeta tuo sama yksinkertainen "voiko olla niin" jankkaaminen vuodesta toiseen??? Olet yksinkertainen???
Ei voi. Tai Venäjästä en sano mitään, mutta palsta ei sulkeudu ikinä. Ydinsodankin jälkeen maan päällä vaeltaa rotat ja aktiiviset palstailijat, koska palsta on kehittänyt jo vuosia sitten tietoisuuden ja osaa suojautua kaikilta uhkilta.
Kyllä kännykkä kulkee sodassakin mukana, joten tuskin tarvitsee palstaa jättää. Siellä voi poterossa ajankuluksi selata ja kertoa kokemuksistaan.
Ei voi käydä niin. Venäjä hyökkää Suomeen jo lokakuussa 2022.
Minä vain tiedän sen!