S24 Treffit - pelkkää törkyä nykyään?

Anonyymi

Onko tämä tosiaan sivuston ihan oma linja että mikä tahansa käy nykyään? Miehillä on kuvissaan elimenkuvia. Pääsivulla kysellään suoraan seksiä, nytkin joku 60 mies huuteli että missä tytöt luuraa kun p...llua tekee mieli. Tämähän on viittaus Lapinlahden lintujen yhteen kappaleeseen, mutta ei se silti välttämättä ole mitään kivaa luettavaa treffipalstan pääsivulla.

Jos nyt joku tyyppi välillä vaikuttaa kiinnostavalta edes sen verran että muutaman sanasen vaihtaa, niin hetken päästä alkaa tivaaminen että tykkäätkö seksistä ja minkä sorttisesta. Tapasin olla omasta mielestäni ihan seksuaalinen ihminen, mutta sen jälkeen kun aloin etsimään kumppania deittisaiteilta, on koko seksuaalisuus alkanut yököttää kertakaikkiaan. Haluan tehdä muutakin miehen kanssa, mutta miehiä ei kiinnosta kuin vain se yksi ainoa asia. Onkohan heillä lainkaan mitään normaalia tunne-elämää?

3

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En itse ainakaan tiedä kun en ole koko S24 treffit saittia käyttänyt 13 vuoteen.
      Totesin jo silloin että sieltä ei löydy mitään joten nyt kun on muitakin (tosin maksulliset paikat ihan samaa roskaa) niin edes mennä sinne?

      Koko tänä nettideittailu on mennyt vaan huonompaan suuntaan oli kyseessä e-kontakti, be2, happypancake tai tinder.

      Noita miehiä löytyy ja vastaavia naisia läjäpäin.

      Kukaan ei ota nettideittailua en tosissaan.

    • Anonyymi

      Itseäni ihmetyttää, että siellä samat miehet ettii deittiä edelleen niin kuin 10 vuotta sitten, eikä ne ollut silloinkaan uusia treffipalstalla. Miten voi olla mahdollista, että samat miehet on treffipalstalla vaikka 15,-20 vuotta? Eihän ne tietenkään ole siellä muuten kuin irtosuhteita hakemassa. Vaikkei menisit treffeille ja sänkyyn miehen kanssa niin ei siitä parisuhdetta tule, seksiä vaan ja takaisin treffipalstalle hakemaan seuraavaa panoa.

      • Anonyymi

        Turha heittää tuota asiaa miesten niskaan.
        Sama koskee naisia. Nykyään ja jo vuosia sitten samat naiset ovat olleet nettideittailussa mukana. Ja useammassa paikassa samanaikaisesti.
        Sukupuolella ei ole tässä asiassa mitään merkitystä.

        Tämä on tietyn ihmistyypin tapa toimia eli
        käytetään toista hyväksi ja vaihdetaan taas toiseen.
        Kyseiset ihmiset eivät kykene normaalin ihmisen tavoin sitoutumaan kehenkään tai on halu manipuloida muita. Lisäksi heillä on usein jo oma ihmissuhdekuviot eli kaverireviirinsä hallussa joten muiden ihmisten hyväksikäyttö käy helpoksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      45
      5851
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      48
      5356
    3. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      48
      3728
    4. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      14
      3675
    5. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      96
      3376
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      31
      3136
    7. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      59
      2894
    8. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      58
      2746
    9. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      53
      2400
    10. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      38
      1854
    Aihe