Häät kuoleman jälkeen

Miltä kuulostaa?
2666
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

No, se kuulostaa hyväksikäytöltä.

Äänestä
  • Tarkoitan omiani kun minä olen kuollut.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tarkoitan omiani kun minä olen kuollut.

    No se kuulostaa edelleen hyväksikäytöltä. Kuka menisi naimisiin postuumisti? Ellei hyötyisi siitä jotakin..

    Äänestä

rikosilmoitus tehty aloittajasta

Äänestä
  • ja ip-osoite otettu ylös.

    Äänestä

  • Jätä mut rauhaan!

    Äänestä

aloittaja joku seksuaali vähemmistön edustaja

Äänestä
  • No mitä siitä,ihminen joka etsii Rakkautta!

    Äänestä

aloittaja voisi kertoa soitetteen ja puhelin numeron aluksi. mitään vastuuta en ota mitä käy sen jälkeen.

Äänestä

Diippiä settiä. Ei jatkoon.

Äänestä

Oudolta kuulostaa.

Äänestä

Tämä on päätetty jo ensimmäisellä kurssilla jolla sivuttiin siviilioikeutta ja avioliittolakia.

Ei ennen eikä jälkeen kuoleman.

-keinovaginamies-

Äänestä

Mä tuun seurustelemaan.

Äänestä

Onko sulla kaikki muumit kanootissa?

Äänestä
  • On.

    Äänestä

Riippuu vähän siitäkin, että kenen tai minkä kuolemasta on kyse

Äänestä
  • Jos rakkaus kuolee niin ei oikein silloinkaan.

    Äänestä

Tärkeintä on tietää että Jeesus on kuollut syntiemme puolesta ja noussut ylös Taivaaseen kolmantena päivänä. Nyt Hän odottaa, että voi olla Sinulle armollinen. Jokainen katuva syntinen saa synnit anteeksi ja uuden, iankaikkisen Elämän Jeesuksen kanssa uskomalla Jeesukseen.

Jeesus on Tie, Totuus ja Elämä. ”Eikä ole pelastusta yhdessäkään toisessa; sillä ei ole taivaan alla muuta nimeä ihmisille annettu, jossa meidän pitäisi pelastuman.” Apt. 4:12.

Katso lisää täältä

https://jeesus-on-herra.com/

Äänestä

Muistan sellaisen runon kuin

Minä häät kaapissa pidin
tanssin yksin kanssa hiilimonoksidin...

Äänestä

Kuulostaa Tim Burtonin leffalta. Ei kuitenkaan kovin mukavalta ajatuksena.

Äänestä

Jos kuoleman jälkeen on elämää niin siinä elämässä voi mennä naimisiin.

Äänestä

Tässä keskustelun aloittaja. Lopetan palstailu ja elän sinkkuelämää kunnes löydän tyttöystävän.

Äänestä

Siltä, että vissiin pitäisi uskoa taivaaseen ja sen myötä aloituksen mukaan myös helvettiin. Ei kiitos, ryypiskelen välitilassa. - cu-*paukku*

Äänestä

Miksi ei,jos et löydä häntä tässä elämässä vaan tuon puoleisessa.

Äänestä

Voin vaan kuvitella...

Just kun on päässyt pois kaikista maallisista vaivoista niin edessä on alttari ja sulhasmies kukkakimpun kanssa odottava hymy huulillaan.

"Vihdoinkin yhdessä rakas!"

Jäisin varmaan mieluummin kummittelemaan.

Äänestä

Vähän siltä kysymykseltä, kenelle omaisuus jaetaan ja
selvä huijaus. No mitä ajattelit itse?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Miltä kuulostaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu