Miten olette minimoineet katu- ja siitepölyhaitat?
Maasto on vielä märkää ja tienvarret pölisevät kuin russakan armeijan radiogatzit. Pitääkö vaan koittaa juosta koronanaamarilla ?
Juoksu pölykaudella
8
245
Vastaukset 8
- Anonyymi
En käytä mitään maskeja tai allergialääkkeitä. Ei ole ollut allergia tai astmaoireita. Toki yritän välttää ison auton nostaman pölypilven hengittämistä, mutta taustapölyä en pelkää.
- Anonyymi
Jos on mahdollista niin juoksee siellä missä on vähemmän liikennettä. Jossain voi olla jo hiekat poistettu tai ei ole kylvetty niin paljon hiekkaa. Ehkä jos laittaa kaulaan jonkin Buff-tyylisen huivin, jonka vetää kasvoille jos tulee iso pölypilvi. Vesisade sitoo hiekkaa jos on satanut, mutta nyt on tosiaan aika kuivaa.
- Anonyymi
Intiassa tuli vastaan pyhiinvaeltajia, joista osa juoksi, ilmeisesti tuhat kilometriä yhtämittaa. Näillä oli rätti kädessä, jonka läpi hengittivät pahimmat pakokaasut ja pölyt.
- Anonyymi
Miljoonan hindun pyhiinvaellus, Kumbh Mela joka kolmas vuosi, on maailman suurin ultra.
Matkan pituuden ja Himalajan mäkien lisäksi mahdoton pöly koettelee ihmisen kestokykyä.
Jos ultraaja oikeasti haluaa koittaa rajojaan, kannattaa osallistua eikä pelätä basilleja.
- Anonyymi
Jos tavo rento elä valita
Hölkkää aivot narikkaan - Anonyymi
Hindut juoksevat päivänvalon syömättä ja juomatta, uskon voimalla. Hatunnosto, ihmisessä on voimaa, jos sen osaa hyödyntää. Mitään limiittejä ei ole vielä nähty.
- Anonyymi
Alkaako helpottimaan.
Tiällä harja viipottaa. - Anonyymi
Kuu Kiurusta kesään,, eli valitaan Krista SDPn puheenjohtajaksi, niin saadaan pölykautena ulkonaliikkumiskielto ilman horonamaskeja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.361479- 78975
Miten yksi ihminen
Voi kolahtaa näin kovaa? Saada ajatukset vallattua näin totaalisesti? Taidan oikeasti tarvita ammattiapua tämän kanssa,42883P*skimmat palstalaiset kautta aikojen äänestys
Nyt kaikki peliin, ilman parasta, ei ole p*skinta! Muistetaan mainita myös ne piileskelevät pirulaiset! 🤓201836Työttömiä suomalaisia ei saa töihin
Ei hakemuksen hakemusta suomalaisilta ammattilaisilta, Piti sitten filippiiniläisiä palkata. https://www.is.fi/talouss315789- 55784
Olet lihonut kuin pullataikina
Olet lihonut kuin pullataikina. Et ole yhtä kaunis kuin aikaisemmin. Oletko ryyppäämässä käynnyt joka ilta?40708- 94672
Kyllä on ihmisillä paha olla
Harmi, kun se pitää kipata toisten niskaan. Noh, huhuhan kertoo, että koko palsta on menossa kiinni. Pitäneekö paikkan127594- 52556