Olen töissä siivooja ja ihmettelen, että miksi..

Anonyymi

Siis kahvikuppeja ei osata viedä tiskiin ja luullaan, että se kuuluu palveluun? Oikeasti niitä pöytiä on vaikea pyyhkiä, kun kupit ja ruokailuvälineet jätetään toimistojen pöydille, että minkä vuoksi näin teet?
Jos sen täytenä kahvikupin jaksaa kantaa omalle työpöydälle, niin luulisi, että tyhjänä osaa viedä sen tiskiin myös. Ja toinen asia, että miksi ei osata laskea vessaa tarpeilla käydessään? Ja ihmettelen myös tätä valokuvien määrää, maskottien ym. tavaraa pöydillä? Eikö niille löydy kotona paikkaa, miksi työpöydät pitää täyttää turhalla tavaralla, koska on aika vaikea pyyhkiä pöytää, jossa on tavaraa täynnä. Ymmärrän toki, että he muut eivät siivoa, joten heidän ei tarvitse miettiä näitä asioita. Joten toivon toimiston työntekijöiltä ymmärrystä omaa työtäni kohtaan. Se ei ole arvostuksesta kiinni, etten arvostaisi muita, mutta minun tehtäväni ei ole korjata toisten välinpitämättömyyttä. Kaikkia ihmisiä tulee mielestäni arvostaa ja heidän työtään. Kaikkia ihmisiä ja heidän työtään tarvitaan. Joten arvosta myös minun työtäni siivoojana. En ole se "äiti" työpaikalla.

7

190

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Töissä vietetään kolmasosa elämästä ja ihmettelet jos jotkut tuo jotain valokuvia? Haloo...

      • Anonyymi

        Todellakin VIETETÄÄN, Jos joitakin katselee. Kannattaisi hankkia elämä ja puitteet missä voi viettää ja nauttia elämästä. Tyhmiä ihmisiä nämä suomalaiset. Aivopesty laiska kansa, joka oleskeleee töissä ja puuhastelee.


    • Anonyymi

      Olet kyllä oikeasssa. Suomalaiset on sikoja ja paskanaisia ihmisiä. Koska siivoojalle maksetaan, niin häntä saa pitää kusitolppana ja orjana, koska hän on vain pienipalkkainen siivooja ja itse kuvitellaan omaa työtä merkityksellisemmäksi kuin se on. Yksityisellä puolella varmaan tämä ongelma korostuu?

      TV. Virastossa töissä

      • Anonyymi

        Juurikin näin. Valtion laitoksessa näkee tätä kusitolppakulttuuria ja ihmisten polkemista.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Juurikin näin. Valtion laitoksessa näkee tätä kusitolppakulttuuria ja ihmisten polkemista.

        Totta, mutta enemmän sitä yksityisellä on. Joku insinöörityöpaikka, niin siellä on siivooja melko alas arvostettu.


    • Anonyymi

      ei ihmiset toimistolla alvariinsa tiskaile kahvikuppiansa. Varmaan heitäkin ja monta kun kerran puolessa vuodessa pesevät kuppinsa. Kun kahvi on hörpätty niin ei sitä kuppia tiskikoneeseen viedä. Kuppi kuivuu oman toimistopöydän kulmalla siinä oman tietokoneen vieressä odottamassa seuraavaa kahvihetkeänsä. Itsekin kuulun niihin jotka eivät koskaan kuppiansa tiskikoneeseen laita. Kun kuppi about 3 kk kuluttua on mustaksi pikeentynyt pikimustaksi niin itse kuuraan vesikraanan alla pahimmat töhnät pois.

    • Anonyymi

      Kaikki baarit ei tosiaan ole ravintoloita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      111
      6916
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      388
      6577
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      65
      3317
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      128
      2869
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      108
      2460
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      35
      1940
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1834
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      21
      1697
    9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      1367
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      74
      1257
    Aihe