Hallituksen saamattomuus

Anonyymi

5

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Söökää munakas kakskas

    • Anonyymi

      Pitkästä aikaa minullakin on aikaa kertoa maailman tärkeimmästä asiasta, siis itsestäni!

      Olen ollut kamalan kiireinen viime aikoina. Kun kädellinen on tienaamassa rahaa minun ruokaani ja lelujani varten, olen minä pitänyt asuntoa pystyssä. Se vasta on rankkaa hommaa! Ne talouspaperitollot, joita tollo kädellinen jättää lojumaan yöpöydälle aina kun se niistää sitä typerää vaaleanpunaista nenäänsä, ne ovat todellinen maanvaiva! Melkein joka päivä joudun hakemaan yhden ilkkuvan paperitollon siitä yöpöydältä ja TAPPAMAAN sen. Silppuan sen suikaleiksi, grrr, ja jätän jäännökset matolle varoitukseksi muille paperitolloille. Joskus huulirasvapötkylät saavat saman käsittelyn. Iloisista huudoista päätellen kädellinen on todella tyytyväinen työni tuloksiin.

    • Anonyymi

      Uusi sote toimii,harmi kun en ottanut kuvaa.
      Tänäiltana,noin klo,19,35 tuli ambulanssi vilkut ja sireeniit päällä ,Kallaanvaarasta päin ja kurvasi TB-parkkipaikalle huoltoasemalle.
      Siellä oli toinen ambulanssi odottamassa ja "henkitoreissaan" oleva potilas vedettiin paareilla asfaltille (ilma -1 aste) ja hinattiin siihen toiseen ambulanssiin.
      Oliko tämä sitä ensihoitoa? Jos joku olisi minulle kertonut tämän asian,en olisi uskonut,mutta kun omin silmin näin.
      Tämä tapahtui Kemijärvellä :27.04.2022. Klo:19,35 TB-venäläisellä huoltoaseman parkkipaikalla Pajulantie 1.

      • Anonyymi

        Kiitos vihreät ja demarit.
        Herää kysymys: Mikä o tärkeysjärjestys tässä asiassa.
        Potilas,vai raha ja kenen kuljetus aluetta .


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kiitos vihreät ja demarit.
        Herää kysymys: Mikä o tärkeysjärjestys tässä asiassa.
        Potilas,vai raha ja kenen kuljetus aluetta .

        Honkakangas on ihmispolon turvallisin paikka elää ja olla.
        Vanhalla liikaa liikennettä ja kaivurit naapurissa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1447
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      59
      1381
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      10
      988
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      791
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      774
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      755
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      607
    8. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      32
      587
    9. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      81
      582
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      38
      556
    Aihe