Palstalaisten

Makuuhuoneissa ei tapahdu mitään.
18<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Ei niin, niissä nukutaan sikeästi, että oltais seuraavana päivänä pirteitä.
Mulla on kaksi makuuhuonetta ja vaihdoin sänkyni toiseen, kun entisessä nukkuminen ei ollut sitä mitä yöunilta halusin. :)

Äänestä
  • aahaa, tuo ei ole käynyt vielä mielessä, otanpa vinkistä vaarin ja muutan tuohon tyhjillään olevaan...

    Äänestä

Ei niin, makuuhuone on aina vain nukkumista varten. Ehkä joku ajattelee, että onpa outo tapa ajatella kun olen sitä mieltä, että seksi pilaa rakkauden kauneuden.

Äänestä

alkaisi tapahtumaan, jos tulisit yöksi. :D

Äänestä

Haluutko, että nukun siinä entisessä. :D;)

Äänestä
  • Mä olen yhtä suloinen kuin pieni lapsi kun nukun. :D

    Äänestä

  • Voin suostua, jos hyvästä hinnasta sovitaan. :DDD

    Äänestä

Tapahtuupas. Esim Disse ja Jasu kuorsaa niin että katto tärisee.

Äänestä

Kyllä mulla ainakin tapahtuu.. tänään täällä on viikattu vaatteita, vaihtunut petivaatteet ja vähän on ähisty pilatesrullallakin. Ja yksi leffa pyöri kans.
Huomenissa täällä käy imuri ainakin. Matto käy ulkona tuulettumassa ja ehkä kuuluu taas ähkinää iltapäivästä. Saas nähdä. Ja sit täällä nukutaan pari seuraavaa yötä oikein varastoon, sillä lauantaiyö menee valvoessa. Mulla on ihan kivasti häppeningiä mun makuuhuoneessa.

Äänestä

Kyllä nukkumisen lisäksi joskus kuivat vetelen.

Äänestä

No hiirtä tässä yritettiin ottaa kiinni. Jotain sentään.

Äänestä

Väsyttää jo aikaisin illasta, vaikka nukun päikkäritkin. Että kyllä tapahtuu zZZzz.

Äänestä

Sateenkaaren värit häviää ruotsin ja ukrainan väreille lakanoissa ja niiden puitteissa. Ei oo vallilaa

Äänestä

Just juoksin viiden kilsan aamulenkin tossa juoksulenkin makuuhuoneessa, että kyllä siellä hikoillaan ja kunto nousee.

Äänestä

Minun makkarissa lentelee huonekärpäinen. Sen nimi on Teppo.

Äänestä
  • Vieläkö Teppo on hengissä..? Eikös hänen hautajaisiaan vietetty jo kuukausia sitten..

    Ettei vaan olisi Tepon tytär Peppiina kyseessä.. voi mennä helposti sekaisin, kun on ihan ilmetty isänsä. Samaa näköä siis.

    Äänestä

  • Tepon serkku nitistetty eilen illalla, eipä herättele enää. Lennosta naps

    Äänestä

Kärpänen? En ole vielä yhtään kärpästä nähnyt, mutt hyttysiä tässä n. viikkositten taisi lennellä ilmassa tuolla lammen reunassa. Ainakin minusta se näytti niiltä, en käynyt tarkistamassa asiaa, niin paljon utelias en sentään ole.
Tintit on muuttaneet jo metsään, käyvät kyllä vielä syömässä tuolla roikkuvassa ruokinta-automaatissa ja istuskelevat omppupuiden oksilla.
Muutaman kottaraisen olen nähnyt pihapiirissä ja Mikko kävi puhdistamassa kaikki linnunpöntöt; ne ovat nyt muuttovalmiit uusille asukkaille.

Tulee pitkä ilta tänään, neiti meni päiväunilleen vasta kahden jälkeen päivällä, koska aamulla nukkui niin pitkään. Söi ennen mun töihin lähtöäni ja simahti sänkyynsä tyytyväisenä. Aamulla oli nukkunut tavallista pidempään 09- asti, ja nyt nukkuu päiväuniaan vielä. Ei hätää, vetäkööt uniaan, mulla viikonloppu VP:tä ja sukulaiset ilmeisesti pitävät Mimmille seuraa mielellään, jos mulla on muuta puuhaa.
trollikka

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Makuuhuoneissa ei tapahdu mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu