Eikai kukaan aikuinen ihminen vertaile puolisoa päin näköä eksiin ja muihin omasta mielestään vastaavassa tilanteessa oleviin naisiin vähättelevällä sävyllä? Ei mitenkään ympäripyöreästi, vaan "älynväläyksesi ovat aina perseestä, kun eksäni ehdotti jotain.." Tai "Miksei ****** väsy, vaikka hoitaa kodin, lapset ja tekee paljon töitä", kun olen samana päivänä itse tehnyt etätöitä 8h kahden alle 3v:n kanssa ja siivonnut kodin, pessyt pyykit, vienyt roskat (ei roskakatokseen, vaan kuukauden roskat kierrätykseen).
Olen väsynyt ja mielestäni syystä, kun mies istuu illat katsomassa telkkaria sulkeutuen ulos koko perhe-elämästä, kunnes lapset ovat nukkumassa jonkun muun kuin hänen toimestaan ja hänellä on aikaa puhua kanssani siitä, kuinka paljon parempia eksät ja muut äidit ovat.
Mies vähättelee ja vertaa eksiin
6
163
Vastaukset 6
- Anonyymi
On vielä kotona.
Tulee vielä vaihe että ketä kaikkia seksikkäitä naisia on nähnyt olleensa ulkona.
Korjailet kohta myös ulkopuolella tehtyjä katastrofeja.
Anna seksiä niin rauha pysyy maassa.
Muuttosäästöt kannattaa olla hallussa. Lasten kohdalla pidä huoli että voivat hyvin, muuten oletkin kaikkien silmissä huono äiti ja mies syyllistetty sankari. - Anonyymi
MIKSI RIKOIT PERHEEN? EI KANNATA RIKKOA KENENKÄÄN PERHETTÄ, SIITÄ KRÄSII M IES ENEMMÄN KUIN MITÄ OLET AJATELLUT. LUULIT ETTÄ MIEHEN RAKAS EKS VAIMO KÄRSII JA LAPSIA HALUSIT SATUTTAA, EI NE NIIN PALJO KÄRSI KUN SE MIES. Hän jotuu sinun takia hylkäämään lapset ja vaimon ja koko suvun ja vanhempansa. Miksi olet tehnyt hänelle noin?
Kuka hullu antais lastensa ja eksänsä nähdä sua?? Katala konna??? Mies ei tajunnut millanen alligaattori hänet on napannut lasten luota pois.
Häee jos osaat, sinun ei kuulu juoruta heistä, uhu vaan omista kakaroista ja omista asioista. Särit toisten perheen ja nyt valitat ja kerjäät sääliä täällä,
Olet vastenmielinen kaikille.- Anonyymi
Oletko päässyt avohoitoon, mutta lääkkeet on jäänyt ottamatta, ja kauhia kankkunenkin vaivaa, ota lääkkeesi ja mene nukkumaan.
- Anonyymi
Unelmien prinssin olet VALINNUT!
Miksi valitat?
Sinulla on kaikki maailman valta valita kenet tahaansa ja olet valinnut unelmiesi prinssin. - Anonyymi
Olet väärän miehenkanssa . Sinulle kuuluu ihmisarvo suhteessa . Lopeta suhde ennen sairastumistasi henkisesti . Elämäsi on ainutkertainen jota ei pidä pilata toisen takia .
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va651802Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661199- 138973
Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu15866Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63642- 81636
- 41628
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa94601- 45528
- 47515