Mies vähättelee ja vertaa eksiin

Anonyymi

Eikai kukaan aikuinen ihminen vertaile puolisoa päin näköä eksiin ja muihin omasta mielestään vastaavassa tilanteessa oleviin naisiin vähättelevällä sävyllä? Ei mitenkään ympäripyöreästi, vaan "älynväläyksesi ovat aina perseestä, kun eksäni ehdotti jotain.." Tai "Miksei ****** väsy, vaikka hoitaa kodin, lapset ja tekee paljon töitä", kun olen samana päivänä itse tehnyt etätöitä 8h kahden alle 3v:n kanssa ja siivonnut kodin, pessyt pyykit, vienyt roskat (ei roskakatokseen, vaan kuukauden roskat kierrätykseen).

Olen väsynyt ja mielestäni syystä, kun mies istuu illat katsomassa telkkaria sulkeutuen ulos koko perhe-elämästä, kunnes lapset ovat nukkumassa jonkun muun kuin hänen toimestaan ja hänellä on aikaa puhua kanssani siitä, kuinka paljon parempia eksät ja muut äidit ovat.

6

104

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On vielä kotona.
      Tulee vielä vaihe että ketä kaikkia seksikkäitä naisia on nähnyt olleensa ulkona.
      Korjailet kohta myös ulkopuolella tehtyjä katastrofeja.
      Anna seksiä niin rauha pysyy maassa.
      Muuttosäästöt kannattaa olla hallussa. Lasten kohdalla pidä huoli että voivat hyvin, muuten oletkin kaikkien silmissä huono äiti ja mies syyllistetty sankari.

    • Anonyymi

      MIKSI RIKOIT PERHEEN? EI KANNATA RIKKOA KENENKÄÄN PERHETTÄ, SIITÄ KRÄSII M IES ENEMMÄN KUIN MITÄ OLET AJATELLUT. LUULIT ETTÄ MIEHEN RAKAS EKS VAIMO KÄRSII JA LAPSIA HALUSIT SATUTTAA, EI NE NIIN PALJO KÄRSI KUN SE MIES. Hän jotuu sinun takia hylkäämään lapset ja vaimon ja koko suvun ja vanhempansa. Miksi olet tehnyt hänelle noin?

      Kuka hullu antais lastensa ja eksänsä nähdä sua?? Katala konna??? Mies ei tajunnut millanen alligaattori hänet on napannut lasten luota pois.

      Häee jos osaat, sinun ei kuulu juoruta heistä, uhu vaan omista kakaroista ja omista asioista. Särit toisten perheen ja nyt valitat ja kerjäät sääliä täällä,

      Olet vastenmielinen kaikille.

      • Anonyymi

        Oletko päässyt avohoitoon, mutta lääkkeet on jäänyt ottamatta, ja kauhia kankkunenkin vaivaa, ota lääkkeesi ja mene nukkumaan.


    • Anonyymi

      Unelmien prinssin olet VALINNUT!
      Miksi valitat?
      Sinulla on kaikki maailman valta valita kenet tahaansa ja olet valinnut unelmiesi prinssin.

    • Anonyymi

      Olet väärän miehenkanssa . Sinulle kuuluu ihmisarvo suhteessa . Lopeta suhde ennen sairastumistasi henkisesti . Elämäsi on ainutkertainen jota ei pidä pilata toisen takia .

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2325
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      27
      1354
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      87
      1106
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      55
      1062
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      174
      1026
    6. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      12
      941
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      88
      914
    8. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      903
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      843
    10. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      833
    Aihe